Motocykle już dawno przestały być niezwykłym zjawiskiem na naszych drogach. Jednak te przedstawione poniżej długo jeszcze nie pojawią się na polskiej ziemi. Przedstawiamy ranking najdroższych motocykli świata.

MV-Augusta F4CC - 120 tys. dolarów

Foto: Onet
MV-Augusta F4CC

Stworzony przez Claudio Castiglioni, szefa MV Augusta. Chciał stworzyć spektakularną maszynę, idealny produkt marketingowy - a jednocześnie coś specjalnego i niepowtarzalnego. Motocykl osiąga prędkość 315 km/h dzięki 198 KM generowanym przez litrową jednostkę. Platynowa płytka z wygrawerowanym numerem powoduje, że maszyna jest jeszcze bardziej niepowtarzalna. Augusta została wyprodukowana w limitowej serii 100 sztuk.

MTT Superbike Turbine - 150 tys. dolarów

Foto: Onet
MTT Superbike Turbine

Nie tylko drogi, ale także piekielnie szybki. Znany jest także jako Y2K Turbine Superbike i to w jego rękach jest rekord Guinnessa dla "Najmocniejszego motocykla jaki kiedykolwiek powstał w seryjnej produkcji". Do napędu tego potwora użyty został 300- konny silnik Rolls Royce. Szczęśliwym posiadaczem jednego egzemplarza jest Jay Leno.

Icon Sheene - 160 tys. dolarów

Foto: Onet
Icon Sheene

Stworzony przez Andrew Morrisa na cześć legendarnego mistrza Barryego Sheene, który zmarł w 1952 roku. Powstało tylko 52 sztuki tej maszyny. Napędza go 250 KM generowanych przez 1,4 litrowy silnik. Każde z egzemplarzy jest robiony na specjalne zamówienie nabywcy.

Macchia Nera, koncept - 201 tys. dolarów

Foto: Onet
Macchia Nera

Osadzony na silniku Ducati 998RS. Autorami są włoscy konstruktorzy. Celem było zaprojektowanie nowoczesnego i bardzo drogiego motocykla.

Ecosse Titanium Series RR Limited Edition - 275 tys. dolarów

Foto: Onet
Ecosse Titanium Series RR Limited Edition

Nadwozie z tytanu i włókna węglowego. Silnik ma pojemność 2,2 litra i moc 200 KM. Regulowane siedzenie i zegar zaprojektowany przez francuskiego zegarmistrza BRM stanowi dopełnienie całości. Motocykl został wyprodukowany w zaledwie 10 egzemplarzach.

Dodge Tomahawk V10 Superbike - 555 tys. dolarów

Foto: Onet
Dodge Tomahawk V10 Superbike

Dużo kosztuje, ale jeszcze szybciej jeździ! Dziesięć sztuk zostało zbudowanych w 2003 roku. Motocykl jest napędzany przez silnik V10 o pojemności 8,3 litra. Jego dziesięć cylindrów generuje 507 KM. Prędkość maksymalna wynosi ponad… 480 km/h. Nieoficjalna prędkość to ponad 600 km/h. Przyspieszenie od "zera" do 100 km/h wynosi 2,5 sekundy.