Oxford Girona 1.0 robi bardzo pierwsze wrażenie, a w momencie bliższego zapoznawania się z produktem pozytywów znajdujemy jeszcze więcej. Uszyta i zaprojektowana z myślą o motocyklistkach. I nie jest to tylko slogan reklamowy. Rzeczywiście dopasowano ją do fizjonomii kobiety. Jest wcięta w talii, dzięki czemu prezentuje się naprawdę dobrze na niemal każdej dziewczynie. Regulacje mamy na przedramionach, tuż poniżej wysokości łokci, a także w pasie, za pomocą wysuwanego paska regulacyjnego dopasowywanego za pomocą rzepa.

Oxford Girona 1.0 z przodu
Oxford Girona 1.0 z przodu

Kurtka może pochwalić się też wodoodporną membraną. Na cieplejsze dni w łatwy sposób można wypiąć podpinkę. Ta zamocowana jest do podszewki za pomocą zamka błyskawicznego i dodatkowo w newralgicznych miejscach przypięta systemem troczków z napami, co zapewnie komfort użytkowania. Po prostu nie podwija się nam, a jest to bolączką wielu kurtek. Wyposażono je też w system wentylacji. Ciekawym rozwiązaniem jest system nap, który pozwala zdecydować, czy boczne wentylacje mają być bardziej, czy mniej uchylone. W chłodniejsze dni otwory wentylacyjne zamykamy na wodoszczelne zamki.

Fajnym gadżetem w tej kurtce jest też „tabliczka bezpieczeństwa” widoczna tuż po rozpieciu głównego zamka kurtki. Możemy wypisać tam swoje dane osobowe, ewentualny kontakt do siebie, albo bliskiej nam osoby, albo inne informacje istotne np. podczas jakiegoś przykrego zdarzenia. Bo bezpieczeństwo stanowi tu priorytet. Standardowo wyposażone ochraniacze na łokciach i barkach mają certyfikat CE-EN1621-1-2012. Na plecach znajduje się tylko ochraniacz piankowy, ale możemy dokupić do tej kurtki także certyfikowany. Plusem bez wątpienia jest system montażu panelu na plecach, który gwarantuje komfort użytkowania i właściwe umiejscowienie go w newralgicznej części pleców. Ma też krótki zamek do spięcia ze spodniami.

Kutkę wyposażono w szereg wygodnych kieszeni wewnętrznych (3) i zewnętrznych (3) z których jedna jest wodoszczelna. Materiał wierzchni, z jakiego została uszyta robi bardzo dobre wrażenie i ma się poczucie dobrego gatunkowo produktu. Kołnierzyk wykończony jest neoprenem i zamszem. Regulowane mankiety także mają krawędzie wykonane z neoprenu.

Kieszenie i detale Oxford Girona 1.0
Kieszenie i detale Oxford Girona 1.0

Zaprojektowana przez brytyjską firmę kurtka została wyprodukowana w Pakistanie, ale jakość jej uszycia nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, a doświadczenie wyspiarzy może gwarantować, że produkt ten sprawdzi się nie tylko podczas pięknej pogody. Dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno/różowym i czarno/fioletowym.

Specyfikacja techniczna

 • wodoodporna membrana
 • wypinana podpinka ocieplająca
 • otwory wentylacyjne z przodu i z tyłu zabezpieczone wodoszczelnymi zamkami
 • elementy odblaskowe zapewniające lepszą widoczność po zmierzchu
 • możliwość regulacji w talii i rękawach
 • kołnierz wykończony neoprenem i zamszem
 • neoprenowe mankiety z regulacją obwodu
 • możliwość spięcia kurtki ze wszystkimi spodniami marki OXFORD
 • wyposażona w ochraniacze CE-EN1621-1-2012 poziom 1 łokci i barków
 • ochraniacz pleców CE-EN1621-2:2014 poziom 1 dostępny oddzielnie
 • rozpinana kieszeń na ochraniacz pleców

Cena:   548 zł

Oficjalnym importerem i dystrybutorem marki jest firma Inter Motors, a kurtkę Oxford Girona 1.0 znajdziecie tutaj: https://intermotors.pl/kurtki-tekstylne/68653-kurtka-turystyczna-oxford-girona-10-kolor-czarny-E14BF3.html