Wygląd

Testowany produkt jest dostępny w wersjach S-4XL - oraz kilku wersjach kolorystycznych. Dynamiczna stylistyka i ciekawy krój sprawiają, że powinna spodobać się każdemu, kto preferuje ostrą jazdę. Jakośc wykonania, wykończenia i przeszyć jest adekwatna do ceny i marki producenta. Alpinestars AST AIR to kurtka przeznaczona do jazdy w ciepłe dni. Wykonano ją z trwałego poliestru 600d  i obszernych paneli z siatki o dużej średnicy splotu (mesh). W praktyce oznacza to, że produkt jest mega przewiewny i będzie doskonały w upalne dni.

Alpinestars AST AIR w redakcji Motogen.pl
Alpinestars AST AIR w redakcji Motogen.pl

Wentylacja

Z racji,że kurtkę wykonano z przewiewnych komponentów producent nie zdecydował się na dodatkowe systemy wentylacyjne. Kurtka nie posiada membran ani ocieplaczy. W celu zabezpieczenia dokumentów przed kontaktem z deszczem wewnętrzna kieszeń jest wodoodporna.

Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwo kierowcy dbaja ochraniacze CE łokci i ramion, oraz miękkie protektory klatki piersiowej i pleców. Za dopłatą można wymienić je na certyfikowane. Dodatkowo w kurtkę zostały wszyte panele odblaskowe zwiększające widoczność w nocy.

Dynamiczny wygląd to atut Alpinestars AST AIR
Dynamiczny wygląd to atut Alpinestars AST AIR

Kieszenie/cargo

Oprócz kieszeni wewnętrznej, Alpinestars AST AIR posiada dwie kieszenie zewnętrzne zamykane suwakiem.

Regulacja

W celu dobrego przylegania do ciała w czasie szybszej jazdy, Alpinestars AST Air została wyposażona w regulację obwodu mankietów, rękawa oraz w pasie. Dodatkowo kilka elastycznych wstawek poprawia ergonimię produktu.

Kurtka posiada zamek do spięcia ze spodniami a kształt rękawów jest wstępnie profilowany. To wszystko sprawia, że produkt okazuje się niezwykle wygodny.

Każdy znajdzie wersję kolorystyczną dla siebie
Każdy znajdzie wersję kolorystyczną dla siebie

Podsumowanie

Alpinestars AST Air kosztuje 699zł. Kwota wydaje się wysoka, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów, który dostarcza swoje produkty zawodnikom z czołówki MotoGP. Jakość wykonania, komfort i poziom bezpieczeństwa w pełni usprawiedliwiają cenę. A poza tym, co tu dużo mówić, opisywany produkt świetnie wygląda.

Dystrybutorem marki jest firma Inter Motors, a ofertę Alpinestars AST AIR znajdziecie tutaj: https://intermotors.pl/kurtki-tekstylne/6411-kurtka-tekstylna-ast-air-alpinestars-kolor-czarny-bialy-czerwony-D8152A.html