MIEJSCE AKCJI, DOJAZD

Tak jak przed rokiem, zapraszamy do Kleszczowa, na teren Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wstęp dla wszystkich kibiców jest BEZPŁATNY. Wejście na teren zawodów dla fanów znajduje się w Kleszczowie, w okolicach ulicy Bocznej. W tym roku teren dla publiczności został rozszerzony, a trasa zaprojektowana tak, by była w jeszcze większym stopniu dostępna dla kibiców.

Dla kibiców został przygotowany specjalny parking (zaznaczony na mapie), który pomieści kilkanaście tysięcy samochodów.

Mapka dla kibiców Red Bull 111 Megawatt
Mapka dla kibiców Red Bull 111 Megawatt

W sobotę i niedzielę terem imprezy będzie otwarty od godz.11:00 do godz.19:00.

KIM SĄ UCZESTNICY

Amatorzy i profesjonaliści, w sumie 1 000 uczestników (lista startowa zapełniła się w 25 minut), z 18 krajów (m.in. Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii USA, a nawet RPA). Wśród nich jest 12 kobiet.

Obok gospodarza – Tadeusza Błażusiaka, faworytami są Anglicy: Jonny Walker i Graham Jarvis, Hiszpanie – Alfredo Gomez i Mario Roman, Wade Young z RPA, czy młody Niemiec Manuel Lettenbichler. Także Polacy: Łukasz Kurowski, który doskonale pokazał się w ubiegłym roku czy, debiutujący w Red Bull 111 Megawatt, Adam Tomiczek i Paweł Szymkowski.

Oczywiście nie zabraknie również śmiałków reprezentujących redakcję Motogen: Szymon Dziawer oraz Przemysław Janik. W rolę szalejącego korespondenta, który postara się Wam przybliżyć jak najbardziej ducha rywalizacji na żywo wcieli się Maciek Szczepaniak.

JAK PRZEBIEGA TRASA

Zarówno trasa kwalifikacyjna, jak i finałowa zostały zaprojektowane przez Dyrektora Sportowego zawodów Bartka Obłuckiego. Trasa kwalifikacyjna ma charakterystykę motocross i enduro-cross. Uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami technicznej jazdy, co zapewnia doskonałe widowisko. Trasa finałowa ma długość około 20 kilometrów, jest poprowadzona po naturalnych i spektakularnych terenach kopalni. Na jej trzykrotne pokonanie zawodnicy będą mieli 4 godziny.

DODATKOWE ATRAKCJE

Wyścig hard enduro to oczywiście gwóźdź programu, ale na fanów czekają w weekend także inne atrakcje.

Pokazy Freestyle Motocross

W niedzielę (18 września) zobaczymy pokazy freestyle motocross. Triki na motocyklach crossowych wykonywane 12 m nad ziemią i loty na odległość ponad 21 m publiczność będzie mogła podziwiać trzykrotnie podczas finałowego dnia zawodów. Pokazy wykona legendarna międzynarodowa ekipa FMX 4 Ever w pięcioosobowym składzie: Nick Franklin (Nowa Zelandia), Martin Koren (Czechy), Julien Vanstippen (Belgia), Radek Bilek (Czechy), Zdenek Fusek (Czechy).

Pokazy Akrobacji Lotniczych

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w południe, nad terenem imprezy, partner wydarzenia – Red Bull MOBILE – przygotowuje pokaz akrobacji lotniczej. W spektakularnych ewolucjach w powietrzu w samolocie Extra 300 zaprezentuje się Łukasz Czepiela, jedyny Polak występujący w Mistrzostawach Świata Red Bull Air Race. Polska publiczność miała okazję zobaczyć Czepielę w akcji, kiedy to te prestiżowe zawody zagościły w Gdyni w 2014 roku.

JESTEŚMY W KOPALNI – PRZYDATNE INFORMACJE

Impreza Red Bull 111 Megawatt jest imprezą rozgrywającą się na terenie kopalni. Podłoże, po którym przyjdzie Wam się poruszać, to ziemia i piach. Warunki przypominają pobyt na pustyni lub na plaży, ale nie radzimy tutaj chodzić w klapkach. W czasie opadów teren zamienia się w błotnisty płaskowyż, dlatego jednym z najważniejszych sprzętów, w który musisz się zaopatrzyć, będą wygodne, trwałe i przystosowane do warunków terenowych BUTY.

Oprócz butów niezbędnym elementem garderoby jest NAKRYCIE GŁOWY oraz ciepła KURTKA PRZECIW WIATROWI I DESZCZOWI. Warto wziąć też okulary przeciwsłoneczne (by móc bez przeszkód patrzeć w niebo i obserwować pokaz akrobacji lotniczych).

DODATKOWO MOŻESZ ZABRAĆ:

- coś do picia w plastikowej butelce

- lekkie składane krzesełko

- lornetkę

- zeszyt na zbieranie autografów :-)

- jeśli przyjeżdżasz z niemowlakiem, przygotuj się na „plażowe” warunki transportu wózka; pamiętaj o specjalnym jedzeniu dla swojej pociechy oraz o ewentualnych lekach, które musisz zażywać

- zabawki dla dzieci

NIE ZABIERAJ, bo będziesz musiał wyrzucić przed wejściem lub zdeponować za opłatą:

- szklanych opakowań (butelek, słoików itd.)

- napojów alkoholowych

- grilla lub innych palenisk oraz stolików, krzeseł i parasoli plażowych

- dronów i wszelkich sprzętów latających

- silników (zwyczajowe narzędzie do dopingu)

- przedmiotów niebezpiecznych (pałek, noży)

HARMONOGRAM RED BULL 111 MEGAWATT

SOBOTA, 17.09.2016

11.00 – otwarcie terenu imprezy

12.00 – start kwalifikacji (potrwają do ok 18:00)

13.00 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)

NIEDZIELA, 18.09.2016

11.00 – otwarcie terenu imprezy

12.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever

12.40 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)

13.11 – START WYŚCIGU FINAŁOWEGO

15.30 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever

17.11 – zakończenie wyścigu

17.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever