Kolekcja należy do Michaela Buttingera z Holandii i składa się w całości z japońskich maszyn. Jakie kąski czekają na kolekcjonerów? Przede wszystkim będzie można zakupić aż dziesięć skuterów Honda Monkey. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że nigdy nie zostały one użyte. Do kupienia będzie również Honda NR750, której szacowana wartość ma się mieścić w przedziale od 50 do 70 tysięcy funtów. Skąd taka cena? Honda NR to motocykl, który towarzyszył powrotowi Hondy do MotoGP pod koniec lat 70. Model NR750 wywodzi  się z Hondy NR500 i był używany do wyścigów długodystansowych. Wersja cywilna pojawiła się w 1992 roku i sprzedano 300 egzemplarzy tego motocykla.

Oprócz tego będzie również do kupienia motocykl Honda Fireblade, którym jeździł Steve Brogan. Wartość maszyny szacuje się pomiędzy 16 a 20 tysięcy funtów. Steve Brogan jest czynnym zawodnikiem, który ściga się w brytyjskich mistrzostwach już od 1995 roku. Oprócz tego wygrał puchar świata Suzuki GSX-R. Wygrywał także sezony w klasach British Superbike Evo Championship, National Superstock 1000 Championship, National Supersport Championship, a w trzecim sezonie swojej kariery, czyli w 1997 roku, zdobył British Superteen Championship.

Oprócz tego będzie można nabyć prototyp sześciocylindrowego silnika, który miał się znaleźć w CBX1000. Będzie również skuter Honda M85 Juno z dwucylindrowym silnikiem typu flat-twin. Wyprodukowano 5880 sztuk tego modelu, a wartość szacuje się pomiędzy 7 a 10 tysiącami funtów. Oprócz tego znajdziemy także Hondy CB450 K0, GL1000 i GB500.

Jednak Honda to nie wszystko. Do kupienia będzie również Kawasaki Z900, które zdobywało nagrody "Machine of the Year" w latach 1973 - 1976. Motocykl był wejściem Kawasaki na rynek sportowych jednośladów, na którym już była Honda CB750. Na chętnych czeka także Suzuki RE5. Co jest takiego niezwykłego w tym modelu? Ano to, że ma silnik z obrotowym tłokiem. Motocykl był produkowany w latach 1974 - 1976. Przewidywana cena motocykla to przedział od 10 do 15 tysięcy funtów. Ostatnim motocyklem wspomnianym w informacji domu aukcyjnego Bonhams jest Yamaha TA125. Był to motocykl wprowadzony w 1974 roku z przeznaczeniem do udziału w wyścigach MotoGP. Motocykl był jednak dostępny dla wszystkich klientów.

Więcej informacji na temat aukcji i szczegółową listę motocykli znajdziecie już w okolicach października na stronie internetowej domu aukcyjnego Bonhams.