Produkt skierowany do miłośników sportów ekstremalnych i nadwyżki adrenaliny, dla których filmowanie swoich wyczynów jest priorytetem.

GC-XA1 jak na masę 126 g może pochwalić się wytrzymałą konstrukcja , odporną na mróz i pył. Obudowa zawierająca gumę bez większych problemów chroni kamerę przed zarysowaniem nawet z upadku z 5 metrów , zapewniając jej przy tym profesjonalny wygląd. 1,5 calowy ekran LCD wbudowany w boczną ścianę daje możliwość kontroli obrazu widzianego z kamery oraz odtwarzanie materiału bez zbędnych dodatkowych urządzeń. Obudowę wyposażono w dwa mocowania statywu umożliwiające montaż kamery w różnych miejscach , zaś funkcja Wi-Fi pozwala na dzielenie się swoimi dokonaniami na portalach społecznościowych.

Dzięki współpracy z ekspertami audio-video , kamera JVC może pochwalić się świetną jakością obrazu. Nagrania zapisywane są w rozdzielczości od Full HD do WVGA , a pliki MP4 dzięki kompatybilności z QuickTime , pozwalają na oglądanie materiałów na każdym komputerze lub smartfonie. Kamera posiada stabilizator minimalizujący rozmycie scen podczas ruchu oraz technologię zapobiegającą zniekształceniom obrazu. Wbudowane wejście HDMI umożliwia podłączenie sprzętu to każdego telewizora HD. Innymi zaletami jest ultra-szeroki obiektyw, rozdzielczość 5-Megapikseli , automatyczna ekspozycja , automatyczny/manualny balans bieli czy samowyzwalacz.

GC-XA1 została wyposażona w pakiet niezbędnych do nagrywania akcesoriów takich jak mocowanie do gogli, dwie osłony obiektywu, kabel USB oraz akumulator. Dodatkowo JVC oferuje szeroką gamę akcesoriów dodatkowych zależnie od upodobań właściciela.

Data wprowadzenia na rynek : lipiec /sierpień 2012Orientacyjna cena : 1.499 zł