Gama tego produktu, podobnie jak w przypadku wersji 5-miejscowej, będzie oparta na czterech poziomach wyposażenia i czterech jednostkach silnikowych, w tym dwóch benzynowych i dwóch wysokoprężnych. Podstawowa wersja z benzynowym silnikiem 1,6 VTi o mocy 120 KM będzie dostępna już od 61 400 PLN brutto.

Rozbieżność pomiędzy analogicznymi wersjami wyposażeniowymi i silnikowymi nowego Citroena C4 Picasso i Grand C4 Picasso wynosi 1500 PLN co oznacza, że klient, w zależności od potrzeb, może wybrać odpowiednią dla siebie wersję bez obawy o duże różnice cenowe.

Zastosowanie modułowej platformy EMP2 umożliwiło cofnięcie tylnej osi o 55 mm w porównaniu do 5-miejscowej wersji i zwiększenie rozstawu osi aż do 2,84 m. Zachowując tę samą długość co jego poprzednik, nowy Grand C4 Picasso oferuje: miejsce na pokładzie dla 7 osób oraz ponad 2,75 m długości ładunkowej po złożeniu do pozycji stolika fotela pasażera z przodu.

Samochód ma większą o 69 litrów objętość ładunkową w porównaniu do poprzedniej generacji tego modelu, bagażnik o pojemności 645 litrów VDA i ponad 700 litrów po przesunięciu maksymalnie do przodu foteli 2. rzędu.

Już od pierwszego poziomu wyposażenia Nowy Grand C4 Picasso będzie posiadał dotykowy tablet 7”, z którego dostępne jest sterowanie m.in. klimatyzacją, systemem audio i telefonem.

Bezpieczeństwo podróży zapewniają zastosowane w nowym Citroenie Grand C4 Picasso liczne systemy, m.in. aktywny regulator prędkości, system kontroli martwego pola i aktywne pasy bezpieczeństwa współpracujące z dostępnym opcjonalnie systemem AFIL II generacji. W Nowym Grand C4 Picasso dostępny będzie również znany już z innych modeli marki system eTouch oferujący połączenie alarmowe i połączenie z Assistance.

Gama Nowego Grand C4 Picasso będzie oparta na czterech poziomach wyposażenia (Attraction, Seduction, Intensive i Exclusive) i czterech jednostkach silnikowych (benzynowych 1,6 VTi 120 i 1,6 THP 155 oraz wysokoprężnych 1,6 HDi 90 i 1,6 e-HDi 115). Pod koniec 2013 roku do gamy wprowadzony zostanie także silnik 2,0 BlueHDi 150 spełniający normę Euro6.