• Seria Limitowana Techroad powstała na bazie najbogatszych wersji wyposażenia Dacii
  • Nowe modele poznamy m.in. po czerwonym lakierze „Fusion” oraz czarnych lusterkach
  • Zmiany objęły także wystrój wnętrza, które wzbogacono o czerwone ozdobniki

Po czym można poznać nową Dacię z limitowanej serii? Przede wszystkim po kolorze. Rumuńska marka zarezerwowała lakier „Czerwony Fusion” na potrzeby serii limitowanej Techroad. Ta powstała zaś na bazie odmian z bogatszym wyposażeniem. A to oznacza, że na Techroad kończy się cennik każdego modelu objętego akcją. Droższych po prostu już nie ma.

W limitowanej serii dostępne są takie modele jak Sandero, Logan MCV, Lodgy, Dokker i Duster. Wszystkie oprócz Dustera to wzbogacone odmiany Stepway. W przypadku terenowej Dacii serię Techroad stworzono zaś w oparciu o wyposażenie bogatej serii Prestige.

W nowych limitowanych Daciach lista wyposażenia jest dość długa. Wśród dodatków nie zabrakło takich elementów jak system wspomagania parkowania tyłem, manualna klimatyzacja, regulator prędkości z ogranicznikiem czy systemu multimedialnego Media Nav Evolution. We wszystkich modelach oprócz Dustera zastosowano 16 calowe koła stalowe z dwukolorowymi kołpakami. W Dusterze zaś zafundowano 17 calowe felgi aluminiowe.

Niewielkie zmiany objęły także wystrój wnętrza. W Sandero, Logan NCV oraz Lodgy zastosowano nowy wzór tapicerki z czerwonymi przeszyciami oraz logo danego modelu. Czerwone ozdobienia pojawiły się także na desce rozdzielczej (na nawiewach powietrza).

Znane są już ceny wzbogaconych modeli. Za Dacię Sandero Techroad z silnikiem TCe 90 i instalacją LPG trzeba zapłacić 50 600 zł. Dla porównania najtańsza wersja Open z tym samym silnikiem kosztuje 42 600 zł. W przypadku Logan MCV różnica w cenie jest mniejsza. Wersja TCe90 Techroad kosztuje 50 600 zł. Kto chce oszczędzić i wybrać najskromniej wyposażoną odmianę z tym samym motorem pod maską może wówczas wybrać odmianę Laureate za 45 900 zł.