Marka Genesis, powołana do życia przez Hyundaia 5 lat temu, dopiero w tym roku przystąpiła do organizacji własnych struktur w Europie, a jej kwatera główna na Starym Kontynencie mieści się Offenbach, w Niemczech. W swojej ofercie firma ma luksusowego SUV-a GV 80, sedana klasy wyższej G80, reprezentacyjną limuzynę G90 oraz wspomnianego sedana klasy średniej G70, który przeszedł właśnie kurację odmładzającą i będzie pierwszym modelem marki dostępnym oficjalnie w Europie.

Genesis G70 debiutował w 2017 roku, a technicznie bazuje na platformie wykorzystywanej m.in. przez Kię Stinger. Wprowadzone w ramach face liftingu zmiany objęły m.in. wygląd przodu auta z nowymi charakterystycznymi dla marki reflektorami „Quad Lamps”, wyrazistym grillem, na którym umieszczono logo oraz powiększonymi wlotami powietrza w zderzaku. Na przednich błotnikach pojawiły się również kratki wylotów powietrza. Modyfikacje wprowadzono również w wyglądzie świateł tylnych w stylu „Quad Lamps” oraz zderzaku z dyfuzorem w kolorze nadwozia i wystającymi zaokrąglonymi końcówkami układu wydechowego.

We wnętrzu pojawił się nowy system multimedialny z dotykowym ekranem 10,25 cala z zaprojektowanym specjalnie dla Genesisa interfejsem i wspierający bezprzewodowe aktualizacje jak również łączność z Apple CarPlay i Android Auto.

W ofercie jednostek napędowych silnik benzynowy o poj. 2,5 l o mocy 290 KM zastąpił stosowaną dotychczas, bazową jednostkę 2.0. Oprócz niej dostępny jest topowy wariant 3.3 V6 turbo o mocy 365 KM, znany m.in. ze Stingera. Nie potwierdzono jeszcze europejskiej palety silnikowej, ale można przypuszczać, że poza wymienionymi jednostkami obejmie ona także turbodiesla 2.2.