• Pod maską znajdziemy jednego diesla i 4 silniki benzynowe
  • Ceny najtańszego modelu zaczynają się od 321 000 zł.
  • Każda wersja Mercedesa daje dużą frajdę z jazdy

Mercedes GLE Coupe - nadal praktyczny

Ta druga cecha to zasługa mocno obniżającej się linii dachu - ten zabieg stylistyczny sprawił, że określenie Coupe nie jest na wyrost w przypadku tej wersji Mercedesa GLE. Co istotne stylistyczne zabiegi nie przeszkodziły w zaprojektowaniu praktycznego modelu, którym chętnie zainteresują się rodziny. Przecież w obu rzędach siedzeń jest mnóstwo przestrzeni, a bagażnik ma godną podziwu pojemność - 650-1720 l. Jedyny mankament tak zaprojektowanego nadwozia to słaba widoczność do tyłu. Utrudnia ją mocno pochylona niewielka tylna szyba.

Mercedes GLE Coupe - moc do wyboru

Mercedes GLE Coupe dostępny jest z jednym z pięciu zakresów mocy. Najsłabszy jest jedyny w ofercie 258-konny diesel. Benzyniaki zaczynają się od 333 KM, mocniejsza odmiana ma 367 KM, a oprócz tego są jeszcze dwa modele AMG - o mocy 557 KM oraz 585 KM.

Mercedes GLE Coupe - wrażenia z jazdy

Podczas pierwszych jazd mieliśmy okazję podróżować dieslem oraz topowych modelem. Już najsłabsza odmiana Mercedesa wystarczy do uzyskania zadowalających przyspieszeń - szczególnie gdy korzystamy z trybu sportowego, w którym silnik żwawiej reaguje na gaz. Poza tym przy takiej konfiguracji zawieszenie jest sztywniejsze i pozwala na dynamiczniejsze pokonywanie zakrętów, a ponadto wyostrza się działanie układu kierowniczego. Ustawienie komfortowe to ukłon w stronę kierowców, którym się nie spieszy za to oczekują świetnego tłumienia wybojów.

Wersja AMG to model, który w każdym ustawieniu daje mnóstwo przyjemności z prowadzenia, ale w tym przypadku szczególnie ciekawie jest w trybie Sport+. Nie, nie dlatego, że Mercedes GLE wówczas świetnie przyspiesza, bo to akurat jest możliwe w każdym ustawieniu. Chodzi o akustyczne doznania. Silnik V8 pracuje bardziej gardłowo, a z wydechu podczas redukcji biegów dochodzi charakterystyczne parskanie i strzały.

Mercedes GLE Coupe - ile kosztuje?

Ceny Mercedesa GLE zaczynają się od 321 000 zł za diesla. Najtańszy benzyniak to wydatek 326 500 zł. Wersja z benzynowym silnikiem o mocy 367 KM kosztuje 363 500 zł. AMG to wydatek 550 500 zł za model 557-konny lub 599 000 zł za mocniejszą odmianę.