Nissan GT-R w specjalnej wersji 50thAnniversary Edition debiutował na tegorocznym salonie samochodowym w Nowym Jorku. Auto dostępne jest z dwukolorowym nadwoziem, na którym dominującą barwą jest niebieski New Blue, a towarzyszą mu białe, wyścigowe pasy na masce, dachu i klapie bagażnika. Auto wyposażone zostało w 20-calowe alufelgi z charakterystycznymi oznaczeniami 50thAnniversary Edition, a we wnętrzu wyjątkowy i ekskluzywny charakter modelu podkreślono poprzez specjalne wykończenie kierownicy i skrzyni biegów, wytłoczenia na fotelach oraz podsufitkę i daszki przeciwsłoneczne wykonane z Alcantary.

Sportowe osiąg zapewnia 565-konny 24-zaworowy silnik 3.8 V6 współpracujący ze specjalną, zmodyfikowaną 6-biegową skrzynią dwusprzęgłową z trybem „R” przeznaczonym do jazdy zarówno po zwykłych drogach jak i po torze. Moment 633 Nm trafia oczywiście na obydwie osie.

W Europie dostępnych będzie tylko 50 egzemplarzy GT-R’a 50thAnniversary Edition, więc chętni muszą się pospieszyć. Cena auta w Polsce to 590 tys. zł.