Druga generacja Dacii Duster ma wejść do sprzedaży w przyszłym roku. W stylistyce nowej odsłony samochodu nadal będą dominowały kanty, ale auto ma prezentować się nowocześniej. Ponadto dzięki wprowadzonym zmianom niższy będzie współczynnik oporu powietrza. Poza tym przestronniejsze powinno być wnętrze nowego samochodu.

Oferta SUV-a Dacii obejmie odmiany 5- oraz 7-osobową. Druga z nich otrzyma karoserię o długości 4,5 m, a to oznacza, że będzie o 15 cm dłuższa od wersji bazowej. Podobnie jak model Kwid (mały SUV Dacii przeznaczony na rynek indyjski), także i nowy Duster będzie zbudowany na platformie opracowanej wspólnie przez Renault i Nissana. Na tej samej bazie w przyszłości powstaną kolejne generacje Renault Captura oraz Nissana Juke’a.

W kwestii silników nie ma na razie żadnych informacji. Wiadomo natomiast, że oprócz ręcznej skrzyni biegów ma być również dostępny 6-stopniowy „automat”. Poza tym producent obiecuje, że zastosuje bardziej rozbudowany system informacyjno-rozrywkowy, a podczas prowadzenia kierowcę będzie wspomagać pełen wachlarz asystentów jazdy.

Nowa Dacia Duster najprawdopodobniej zadebiutuje w marcu 2017 roku podczas Geneva Motor Show.