Studyjną wersję modelu Adam S zaprezentowano wiosną na targach Motor Show w Genewie, a niedawno podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji jego sportowej wersji. Zamówienia na Adama S przyjmowane będą w wybranych krajach europejskich od listopada, a produkcja rozpocznie w 2015 r.

Pod maską znajdziemy silnik Turbo Ecotec o pojemności 1,4 l, która generuje 150 KM mocy przy momencie obrotowym 220 Nm. Zapewnia on o 50 proc. więcej mocy i o 70 proc. większy moment obrotowy niż w jednostce wolnossącej 1.4, w jaką wyposażone są pozostałe modele Adam. Jednostka jest połączona z manualną skrzynią biegów.

Opel Adam S przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 8,5 sekundy. Zastosowany silnik pozwala osiągnąć prędkość maksymalną rzędu 200 km/h.

Adam S wykorzystuje system Start/Stop, a silnik spełnia przyszłe normy emisji Euro 6 i według producenta zużywa 6,4 litra benzyny na 100 kilometrów. Specjalnie przystosowane podwozie i układ hamulcowy OPC zapewniają tej małej rakiecie przyczepność nawet przy wysokich prędkościach.

Osiemnastocalowe koła mają felgi łopatkowe i opony o rozmiarze 225/35 R 18. Widoczne są również czerwone szczęki hamulcowe.

W stylu nadwozia Opla Adama S zwraca uwagę nowy przedni spojler, progi boczne i powiększony tylny zderzak z wycięciem na masywną rurę wydechową. Projekt dachu "Red ʼn‘ Roll", zarezerwowany specjalnie dla klientów modelu Adam S, łączy się dodatkowo z dziesięcioma wariantami koloru nadwozia oraz czterema wersjami dachu.

Wewnątrz pojazdu kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą wybierać różne warianty siedzeń. Trzy spośród nich dostępne są wyłącznie w tej wersji Adama. Są to między innymi fotele Recaro Performance dopasowane do stylistyki "Red ʼn‘ Roll" dzięki opcjonalnym pakietom skórzanym z czerwonymi elementami.

Ponadto Adam S ma światła LED – zarówno przyciemnione do jazdy dziennej, jak i tylne – elektroniczną klimatyzację i nagradzany autorski system IntelliLink, który zapewnia nowoczesną łączność i dostępność aplikacji. System IntelliLink jest w pełni kompatybilny z najnowszymi smartfonami działającymi pod kontrolą systemów Android i Apple iOS. Umożliwia on podłączenie zewnętrznych urządzeń przez USB i Bluetooth oraz strumieniową transmisję dźwięku. W skład systemu wchodzi siedem głośników i 7-calowy kolorowy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości. Inteligentny system IntelliLink Opla zapewnia dostęp do nawigacji BringGo, jak również do aplikacji Stitcher i TuneIn.