• Po okrzykniętym gwiazdą salonu w Genewie Peugeot 508 w wersji sedan, w Paryżu marka prezentuje wersję kombi tego modelu – 508 SW
  • Peugeot pokazuje również nową generację hybrydowego układu napędowego z silnikiem benzynowym PureTech. Trafi do 508, 508 SW i 3008
  • Nowe hybrydowe Peugeoty będą w salonach jesienią 2019 roku
  • Gwiazdą salonu jest elektryczny, autonomiczny koncept e-Legend nawiązujący do legendarnego modelu Peugeot 504 Coupé

Aż 2000 m2. Tyle ile liczy sobie całkiem spory market. I na takiej powierzchni Peugeot zmieścił wszystko czym szczególnie chce się pochwalić podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu. Francuska marka prezentuje model 508 SW, niezwykły elektryczny koncept e-Legend oraz nową generację napędów hybrydowych, które niebawem trafią do trzech modeli samochodów (508, 508 SW i 3008).

Z pewnością największą uwagę przyciąga elektryczny koncept Peugeot e-Legend. Przedstawiciele firmy nie kryją, że projektanci inspirowali się jedną z największych legend francuskiej marki, czyli kultowym modelem 504 Coupé. Stąd tak wiele nawiązań do klasyka. Prócz charakterystycznej linii nadwozia wiele elementów wzorowanych na klasycznym coupé znajdziemy także w kabinie (na przykład kształt foteli i ich pionowe przeszycia). To co szczególnie przyciąga wzrok to automatycznie wysuwana kierownica oraz cyfrowe zegary nawiązujące do trzech zegarów legendarnego pierwowzoru.

Nowy e-Legend to połączenie kilku idei: samochodu autonomicznego, elektrycznego oraz zachowania przyjemności z prowadzenia. Peugeot tak przygotował wnętrze, by kierowca mógł wybrać opcję samodzielnego kierowania. Wówczas z charakterystycznej deski rozdzielczej wysunie się kierownica, a człowiek będzie mógł przejąć kontrolę. W razie potrzeby kierownica może zostać schowana by podróżować w pełnym trybie autonomicznym, czyli takim gdzie nadzór człowieka nie jest wymagany.

Zanim jednak autonomiczny Peugeot pojawi się na ulicach czeka nas wysyp hybryd francuskiej marki. W pierwszej kolejności pojawią się modele 508, 508 SW i 3008. Wszystkie wyposażone w układ hybrydowy nowej generacji. Zależnie od wersji do wykorzystania będzie 225 KM lub 300 KM oraz napęd na jedną oś lub na cztery koła. Na samochody poczekamy do jesieni 2019 roku.

Salon samochodowy w Paryżu Peugeot wykorzystał także do tego, aby pokazać inne niezwykłe produkty. Stąd premiera nowego skutera Urban GT, rowerów elektrycznych: miejskiego LEGEND eLC01 oraz 2 trekkingowych i szosowego Powertube. Prezentowany jest również rower VTT eM02 Powertube już dostępny na rynku, e-hulajnoga e-Kick oraz kolekcja ośmiu nowych bezprzewodowych narzędzi (między innymi piła tarczowa) zaprojektowanych przez Peugeot Design Lab.

Nie mogło również zabraknąć akcentów sportowych czyli przede wszystkim Peugeota 208 WRX, którym jeździ Sebastien Loeb. Sam mistrz pojawi się także na imprezie. 5 października, wraz z innymi kierowcami Teamu Peugeot Total, spotka się z fanami na stoisku marki.