Nie jest tajemnicą, iż Europa wciąż na auta hybrydowe patrzy z pewną rezerwą. W przeciwieństwie do USA , gdzie już teraz po drogach jeździ rekordowa liczba pojazdów z takim napędem. Z tego względu można oczekiwać powodzenia nowego BMW i8, chociaż Amerykanie zapewne nie będą zadowoleni z silnika o pojemności skokowej tylko 1.5 l.

BMW planuje rozpoczęcie sprzedaży i8 od USA. Kolejnym rynkiem będzie Wielka Brytania, a trzecim w kolejności rynkiem będą Niemcy. Sprzedaż nowego modelu BMW rozpocznie się w maju 2014 roku i w kolejnych miesiącach auto to znajdzie się w ofercie importerów niemieckiej marki w 50 krajach.

Premiera światowa nowego BMW i8 odbędzie się podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem. Auto otrzyma trzycylindrowy silnik 1.5 l TwinPowerTurbo o mocy 231 KM i maksymalnym momencie obrotowym 320 Nm, który będzie napędzał tylne koła. Natomiast napędem przedniej osi zajmie się silnik elektryczny o mocy 96 kW i maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm. Łączna moc obu jednostek napędowych to 362 KM i maksymalny moment obrotowy 570 Nm.