Audi zaskoczyło zwiedzających ekspozycję IAA 2013 we Frankfurcie koncepcyjnym bolidem o nazwie nanuk. Konstruktorzy firmy z Ingolstadt, przy współpracy stylistów z Italdesign Giugiarospróbowali połączyć w jednym aucie cechy wydawałoby się zupełnie odmienne: sportowe osiągi i możliwość pokonywania różnorodnego terenu.

Nanuk quattro concept ma pod maską potężny 5-litrowy silnik V10 TDI o mocy 544 KM i ogromnym momencie obrotowym 1000 Nm. Taki napęd zapewnia mu znakomite osiągi: prędkość maksymalną 305 km/h i przyspieszenie do „setki" w 3,8 sekundy.

Jednocześnie napęd quattro, 22-calowe koła, pneumatyczne, regulowane zawieszenie pozwalają mu poruszać się w każdym terenie: zarówno na autostradzie, jak i krętej drodze górskiej, a także na piaszczystych czy ośnieżonych bezdrożach.

Audi nanuk quattro concept ma 4541 mm długości, 1990 mm szerokości i tylko 1337 mm wysokości. Szkielet auta wykonany jest z aluminium. Drzwi unoszą się ukośnie w górę. Lusterka boczne zastąpiono kamerami.

Wnętrze jest równie nowoczesne jak bryła samochodu. Nie ma tu tradycyjnych zegarów, a tablicę rozdzielczą można dowolnie zaprogramować. Na słupkach przednich umieszczono dwa małe monitory, na których jest wyświetleny obraz pokazujący tył i otoczenie samochodu.