Jeep wyłaniający się z błotnej zasłony, samochody poruszające się w ciemnym tunelu, przejazd kolorowej kolumny między polami – to codzienne obrazki podczas takiej imprezy, jak Jeep Camp. Jak zatrzymać wspomnienia? Oczywiście, robiąc profesjonalne zdjęcia, co nie zawsze jest łatwe. Przypatrywaliśmy się działaniom Akademii Fujifilm, odbywającej się wraz ze spotkaniem jeepowców.

Od strony merytorycznej za spotkanie odpowiadał Jacek Bonecki, fotograf z ogromnym doświadczeniem, zdobywanym m.in. na Rajdzie Dakar. Już podczas odprawy przed zajęciami w terenie Jacek przekazał cenne wskazówki: jak właściwie się ustawić, żeby mieć ciekawe ujęcie, ale też zachować bezpieczeństwo, jak uzyskać efekt „zamrożenia kropli” podczas efektownego przejazdu auta przez wodę (stosujemy krótki czas otwarcia migawki) czy też np. „rozmycia koła” w samochodzie pokonującym próbę trialową z niedużą prędkością (pomoże wydłużenie czasu naświetlania). Wskazówki uczestnicy Akademii chwilę później mogli wykorzystać w praktyce.

Kolejne warsztaty już wkrótce!

Najbliższe warsztaty są zaplanowane na 2 lipca na Pustyni Siedleckiej – zgłoszenia do 21 czerwca (włącznie) na stronie akademia.fujifilm.pl. Kolejna Akademia odbędzie się 8 lipca na terenie poligonu Czarne (obok Szczecinka), ostatnia zaś – 5 sierpnia na Autodromie 4x4 we Włościejewkach. Udział w warsztatach jest bezpłatny.