ul. Droga Męczenników Majdanka

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza przy Drodze Męczenników Majdanka od 29 października do 2 listopada aleja prowadząca na cmentarz będzie zamknięta dla ruchu pojazdów i przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego. W godzinach 19.00 - 7.00 dopuszczony będzie wjazd pojazdów zaopatrzenia istniejących stoisk handlowych. Wjazd pojazdów na parkingi usytuowane przy cmentarzu będzie się odbywał drogą, która obecnie jest drogą wyjazdową. Zmieniony zostanie na niej kierunek ruchu, będzie jednokierunkowa od Drogi Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Wyjazd pojazdów odbywać się będzie nowo utworzoną drogą jednokierunkową do Drogi Męczenników Majdanka z nakazem w prawo.

Dla osób niepełnosprawnych zostanie oznakowany istniejący parking wzdłuż alei prowadzącej do bramy głównej. Dojazd zostanie umożliwiony od strony bramy głównej cmentarza. Wjazd na parking (teren trawiasty między drogami prowadzącymi do cmentarza) oznakowany zostanie tablicami "wjazd" i znakami D-18 "parking".

Linia "0" w tych dniach zostanie skrócona do pętli trolejbusowej. Sygnalizacja świetlna przy ul. L. Herc od 29 października do 1 listopada zostanie wyłączona. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. L. Herc do przejścia dla pieszych w rejonie pętli trolejbusowej zostanie rozdzielona na dwa kierunki tablicami kierującymi U-21, pozostawiając jeden pas szerokości 3,50 m w stronę centrum. Pozostała część jezdni zostanie przeznaczona dla kierunku w stronę cmentarza (utworzą się dwa pasy jeden w prawo i jeden na wprost o czym będą informowały tablice segregacyjne).

Do ruchu oddana będzie nowo wybudowana dwujezdniowa ul. Grygowej od Drogi Męczenników Majdanka do al. Witosa. Po jednym pasie ruchu na każdej jezdni zostanie przeznaczone do parkowania.

W tych dniach funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia.

Apelujemy o parkowanie pojazdów na miejscach parkingowych przed cmentarzem, na pasie rozdzielczym (teren trawiasty) przy drodze dojazdowej do cmentarza, na terenie Muzeum na Majdanku, na ul. Dobrzańskiego - parkingi Uniwersytetu Przyrodniczego, na ul. Grygowej (nowy odcinek) i w innych dozwolonych miejscach wokół cmentarza.

ul. Lipowej

We wtorek 1 listopada od godz. 7 do 21 czynny będzie bezpłatny parking podziemny pod obiektem CHR Lublin Plaza. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla ok. 670 pojazdów. Od 29 października do 2 listopada na ul. Obrońców Pokoju zatoka postojowa przy Plazie zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Odcinek ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego od 29 października do 2 listopada (rano) zostanie oznakowany jako dwukierunkowy. Umożliwi to łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego pod cmentarz przy ul. Białej i do parkingu pod CHR Lublin Plaza.

W celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych od 29 października do 2 listopada (rano) na ul. Chopina wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu od ul. Sztajna do ul. Okopowej. W tych dniach również zostaną przysłonięte znaki B-36 "zakaz zatrzymywania się" na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

ul. Walecznych

Od 29 października do 2 listopada (rano) na ul. Walecznych na odcinku od ul. Ponikwoda do ul. Rudnickiej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych.

ul. Pszczela

We wtorek 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Linia nr 78 - skrócona zostanie do przystanku Zemborzyce (kościół).