Nie będziemy rozpisywać się o fenomenie Ferrari F40. Czytelnicy, którzy zaglądają na topgarage.pl dobrze wiedzą jaki wpływ na historię motoryzacji i wizerunek włoskiej marki miał ten model. To jedyne w swoim rodzaju superauto, bohater plakatów i marzenie milionów nastolatków zarezerwowane dla bardzo wąskiej grupy – fabrykę w Maranello opuściło tylko 1311 sztuk. Przełomowe Ferrari produkowano w latach 1987-1992.

Dla tych, którzy wciąż marzą o posiadaniu Ferrari F40 i mają kasę, aby je kupić mamy dobrą nowinę! Jeden z egzemplarzy właśnie trafił na sprzedaż. W dodatku to nie byle jaka sztuka – samochodem osobiście jeździł Eric Clapton. Kto wie ile inspiracji i pomysłów zrodziło się w głowie gitarzysty za kierownicą włoskiego superauta? Być może solowy album „From the Cradle” powstawał w akompaniamencie turbodoładowanego V8 o mocy 478 KM...

Oferowany egzemplarz Ferrari F40 został wyprodukowany w 1991 roku. Ma jedyny słuszny kolor Rosso Corsa. Licznik wskazuje przebieg niespełna 11 000 km. Auto utrzymane jest w kolekcjonerskim stanie. Aktualny właściciel odkupił F40 od Claptona w 2003 roku. W 2008 roku dokonał pełnego przeglądu i wymiany całego układu paliwowego. Model otrzymał z Maranello certyfikat jakości Ferrari i dziś wystawiony jest za kwotę 925 000 funtów (ok. 4,7 mln zł) w londyńskim salonie sprzedaży GVE.

Gdyby tylko człowiek był przy kasie i mógł pozwolić sobie na takie zabawki...