Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to pojawiająca się od kilku lat, atrakcyjna alternatywa dla zakupu samochodu. Dlaczego atrakcyjna? Ponieważ umożliwia użytkownikowi korzystanie z fabrycznie nowego samochodu, bez konieczności wydawania znacznej sumy pieniędzy, czy zobowiązania kredytowego. Wynajem długoterminowy, w przypadku marki Qarson, jest nazywany wynajmem auta na abonament. Umożliwia to korzystanie z nowego samochodu przez 12 miesięcy, w systemie abonamentowym. Dodatkowo, oprócz nowego samochodu otrzymujemy również pakiet usług, dzięki którym jedyne o czym musimy pamiętać podczas użytkowania auta, to tankowanie samochodu.

Skupiając się na zaletach auta na abonament, musimy zacząć od stałych, niezmiennych kosztów przez cały okres trwania umowy najmu. Już na etapie konfiguracji oferty klient widzi wysokość miesięcznej raty, dzięki czemu możemy ocenić czy wybrany model mieści się w naszym budżecie i ile będzie wynosił łączny koszt w skali roku. W kosztach wynajmu uwzględniona jest jednorazowa opłata startowa oraz niezmienna miesięczna opłata abonamentowa. Wszystkie pozostałe usługi takie jak przeglądy, serwis czy naprawy są już uwzględnione w cenie wynajmu.

Nowe auta, z gwarancją jakości

Decydując się na wynajem auta w Qarsonie otrzymujemy fabrycznie nowe auto, objęte gwarancją producenta. Korzystając z samochodu w tej formule, możemy co rok jeździć zupełnie nowym autem, jeszcze lepiej dopasowanym do naszych potrzeb i oczekiwań. W najmie długoterminowym nabywca nie spłaca rzeczywistej wartości auta, a jedynie koszt utraty wartości. Na zakończenie umowy auto wraca do firmy wynajmującej, a klient nie musi zastanawiać się nad wykupem użytkowanego pojazdu czy jego dalszą odsprzedażą. Może natomiast wybrać kolejny nowy model auta, co pozwala nie tylko jeździć w pełni sprawnymi samochodami, ale pozwala też uniknąć kosztów ewentualnych napraw, które mogą się pojawić po kilku latach użytkowania auta.

Zakres usług dodatkowych

Qarson oferuje szereg pakietów dodatkowych, które zapewniają jeszcze więcej bezpieczeństwa i komfortu w codziennej podróży. Na stronie danego modelu auta, w pięciu krokach można dokonać wstępnej konfiguracji swojej oferty. Jednym z elementów jest wybór limitu kilometrów. Pakiet podstawowy, bez dodatkowych opłat obejmuje 10 tysięcy kilometrów. W zależności od przeznaczenia samochodu pakiet ten może zostać odpłatnie zwiększony o kolejne 2,5, 5, 10 lub 15 tysięcy kilometrów, maksymalnie osiągając limit 25 tysięcy kilometrów do pokonania w ciągu roku.

Kolejnym poziomem konfiguracji jest wybór formy ubezpieczenie auta, tutaj klient może samodzielnie wykupić ubezpieczenie lub może skorzystać z pakietów ubezpieczeń oferowanych przez Qarsona. Pakiet szkodowy, to następny element, który można wybrać, występuje w formie Basic lub Safe. Pakiet Safe powoduje zniesienie dodatkowych opłat w przypadku każdej szkody o wartości powyżej 500 zł brutto, powstałej z winy użytkownika. Ostatnim etapem konfiguracji oferty jest sposób odbioru auta. Tutaj możemy wybrać spośród trzech możliwości, bazując na tym co jest dla nas najwygodniejsze. Możliwy jest odbiór auta w salonie, we wskazanym punkcie partnerskim na terenie całej Polski, lub dostawa bezpośrednio na podany adres, np. pod dom.

Po roku - przedłuż umowę lub wymień na nowe

I gotowe. Po 12 miesiącach użytkowania to Ty decydujesz o tym, co dzieje się dalej. Możesz wybrać następny, fabrycznie nowy model samochodu, zwracając stary, lub po prostu zrezygnować z kontynuowania najmu. Warto dodać, że wynajem długoterminowy to opcja dostępna nie tylko dla firm, ale również dla użytkowników prywatnych. Nie musisz być przedsiębiorcą, by wynająć auto na abonament. Sprawdź ofertę i po prostu ciesz się z możliwości korzystania z wymarzonego auta.