Nowy Ducato będzie dostępny w jednej z trzech wersji wykończenia - Classic, Techno lub Lounge. W kabinie znalazły się nowe, komfortowe fotele, nowy uchwyt na kubki zintegrowany z konsolą oraz wielofunkcyjny uchwyt urządzeń mobilnych takich jak: smartfon czy tablet, a także zwykłych notatników.

Najniższy w klasie poziom zużycia paliwa, wynoszący od 5,8 l/100 km, to zasługa silników MultiJet II Euro 5+. Wśród jednostek napędowych klienci dostaną: 2.0 MultiJet (115 KM, 280 Nm), 2.3 MultiJet (130 KM, 320 Nm), 2.3 MultiJet (150 KM, 350 Nm), 3.0 MultiJet (180 KM, 400 Nm). We wszystkich silnikach MultiJet 2.3 i 3.0 dostępna jest skrzynia biegów Comfort Matic o udoskonalonej konfiguracji, aby dostosować się do różnych warunków jazdy i funkcji spełnianych przez samochód.

Nowy Ducato może pochwalić się dopuszczalną masą całkowitą do 4,4 ton, z obciążeniem na oś tylną do 2,5 ton oraz ładownością do 2,1 ton w wersji furgon. We wszystkich wersjach, w standardzie oferowany jest system elektronicznej kontroli stabilności jazdy (ESC) z systemem przeciwdziałającym dachowaniu. Nowy Ducato wyposażony jest w elektroniczny system kontroli ładunku (LAC), asystent ruszania pod górę (Hill Holder), system kontroli trakcji (ASR) i system wspomagania nagłego hamowania (EBA).

Na żądanie będą montowane dodatkowe systemy wspomagające jazdę, takie jak: Traction+ (wraz z asystentem zjazdu ze wzniesienia), asystent pasa ruchu oraz system automatycznego rozpoznawania znaków drogowych. Nowy model oferuje w standardzie technologię Bluetooth oraz odtwarzacz MP3 we wszystkich dostępnych modelach radioodtwarzaczy, a w najwyższej wersji z gamy - kolorowy ekran dotykowy 5", kamerę cofania, wbudowaną nawigację oraz tuner radia cyfrowego DAB.

Łącząc różne rodzaje nadwozia, silnika i mechaniki pojazdu, można uzyskać około 10 000 wersji do transportu towarów, do transportu osób oraz podwozi do zabudowy. W obrębie gamy furgonów można wybrać spośród sześciu różnych ładowności, od 8 do 17 m³. Poza tym, nowy Fiat Ducato w wersji furgon będzie dostępny jest w 4 wariantach długości i 3 wariantach wysokości dachu, a w wersji podwozie do zabudowy - w 6 wariantach długości.