Finał tegorocznego sezonu będzie jednocześnie 50 przystankiem w historii Red Bull X-Fighters.

Przed słynnymi budynkami Unii, gdzie w 1994 roku miała miejsce inauguracja prezydentura Nelsona Mandeli, odbędzie się niecodzienne widowisko. Nowozelandczyk Levi Sherwood oraz Australijczyk Josh Sheehan zmierzą się w spektakularnym pojedynku o koronę mistrza Red Bull X-Fighters! Przewaga pomiędzy prowadzącym Sherwood a Sheehanem jest minimalna i wynosi zaledwie 5 punktów.

Prezentujący rewelacyjną formę Sheehan wygrał w zeszłym miesiącu przystanek w Monachium, tym samym stając się trzecim z kolei zwycięzcą tegorocznej Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Na drodze do tytułu mistrza stoi jednak Levi Sherwood. Nowozelandczyk, który wygrał Red Bull X-Fighters w 2012 roku, stawał na podium w jednym sezonie, aż 8 razy!

Red Bull X-Fighters to najbardziej prestiżowa seria zawodów FMX na świecie. W ramach toczonej rywalizacji pomiędzy zawodnikami, riderzy wzbijają się na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów. Jednocześnie w powietrzu motocykliści wykonują triki, przecząc prawom grawitacji. Tegoroczna rywalizacja obejmuje pięć przystanków na czterech kontynentach. Od czasu debiutu w hiszpańskiej Walencji w 2001 roku na mapie Światowej Serii Red Bull X-Fighters pojawiło się 21 różnych lokalizacji w 16 krajach a zarazem na 6 kontynentach.