Wybierz samochód

Fisker

Fisker

Fisker Automotive - amerykańska firma założona przez Henrika Fiskera, produkująca samochody elektryczne, a właściwie jeden - model Karma. Założyciel odpowiada za projekty m.in. BMW Z8, Astona Martina DB9 i V8 Vantage.

Jedyny model Fiskera został zaprezentowany w 2008 roku, lecz jego produkcja ruszyła dopiero 3 lata później w fińskim Uusikaupunki. Był wyposażony w 2 silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 400 KM oraz w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 260 koni, jednak nie służył on w żaden sposób napędowi, a był wykorzystywany jedynie do ładowania akumulatorów.

Do wyboru były 2 tryby jazdy – Sport i Stealth. Ten pierwszy pozwalał generować moment obrotowy wynoszący aż 1232 Nm i rozpędzał pojazd do „setki” w 5,9 sekundy. Zasięg w trybie sportowym, przy wyłącznym korzystaniu z silników elektrycznych, wynosił 80 kilometrów, ale pozwalał na podróżowanie z prędkościami które momentami dochodzą do 232 km/h! „Spokojniejszy” tryb pozwala na sprint do ”setki” w 8 sekund i prędkość maksymalną ok. 150 km/h.

Oprócz tego, na dachu samochodu są zamontowane dodatkowo baterie słoneczne, również odpowiadające za poziom naładowania akumulatorów.

Fisker - modele

Fisker - powiązane artykuły