Jeśli słyszeliście o elektrycznym SUV-ie Fisker Ocean, to z pewnością wiecie też kto to Henrik Fisker. Co prawda nie jest tak znany, jak Elon Musk, ale on także ma ambicję zbudowania potentata produkującego auta elektryczne.

Fiskar Alaska Foto: Tweeter/Henrik Fisker
Fiskar Alaska

Wspomniany Henrik Fisker udostępnił ostatnio na Twitterze rysunek tylnej części elektrycznego pickupa o nazwie Alaska. Tweet jednak został szybko usunięty, a krótko po tym, jak Henrik Fisker go opublikował, napisał na portalu: „Przepraszam, pomyłka: usuwamy”.

Po zamieszczeniu Tweeta ze szkicem na stronie magazynu Car and Driver, rzecznik firmy Fiskar wydał też oświadczenie, w którym stwierdził, że tweet został wykonany w sposób niezamierzony.

„Nie możemy potwierdzić modelu lub nazwy pojazdu, który mógł być widziany w tweecie” - powiedział rzecznik. „Możemy jednak potwierdzić, że Fisker Inc. faktycznie pracuje na modułowej platformie pojazdu elektrycznego, która może stanowić podstawę kilka różnych niedrogich modeli EV w przyszłości. ”

Po odpowiedzi udzielnej przez Fiskarsa, można wnioskować, że nie doszło tu do żadnej pomyłki, a tweet właściciela był raczej kontrolowanym wyciekiem, w celu podsycenia plotek o trwających pracach na nowym modelem.

Kto by pomyślał, że jeszcze przed pojawieniem się pierwszego elektrycznego pickupa w tym segmencie zrobi się już tak ciasno. Do tej pory oficjalnie potwierdzono pracę nad sześcioma tego typu modelami z napędem elektrycznym – są to: Rivian R1T, Tesla Cybertruck, Bollinger B2, Nikoli Badger, Lordstown Endurance, elektryczny Ford F-150 oraz nowy Hummerze EV Pickup.