Ogromne auto z pogranicza wojskowego transportera i wielkiej terenówki zna każdy fan motoryzacji. Mimo że Hummer istotniejszą rolę odegrał jako dostawca patrolowych aut wojskowych (wojskowe Hummery zadebiutowały podczas operacji „Pustynna burza” w Iraku), to zasłynął także jako producent potężnych, kanciastych i totalnie niepraktycznych terenówek dla cywili. Fanem Hummera był m.in. sam Arnold Schwarzenegger.

Model H1, czyli pierwszy cywilny Hummer, zadebiutował w 1992 roku. Po drodze koncern General Motors wypuścił na rynek jeszcze mniejsze wersje: H2 i H3. Marka jednak zniknęła z rynku już w 2010 roku, kiedy to GM wpadł w kłopoty finansowe, a sprzedaż Hummera chińskiej firmie zakończyła się klapą.

Z doniesień Wall Street Journal wynika jednak, że nowy Hummer ma powrócić do sprzedaży już w 2022 roku – będzie to elektryczny pick-up. Hummer tym razem nie będzie jednak oddzielną marką (prawdopodobnie powstanie jako jeden z modeli GMC), ale jego debiut ma się odbyć z wielką pompą. Z raportu WSJ wynika, że pierwsza reklama elektrycznego Hummera pojawi się podczas najważniejszego dla amerykanów meczu futbolu amerykańskiego w roku, czyli Super Bowl, a w reklamie ma zgrać największa gwiazda ligi NBA – LeBrona Jamesa.