"Zainspirowałem się czytaniem, że papież Franciszek bardzo troszczy się o środowisko i wpływ zmian klimatycznych na przyszłe pokolenia" - przekazał Henrik Fisker.

Czytaj także: Papamobile na wodór - nowa Toyota dla papieża

Papamobile będzie zawierał różnorodne zrównoważone materiały, w tym dywany wykonane z przetworzonych plastikowych butelek z oceanu.

W pełni elektryczny transport papieski zapewni użytkowanie bez emisji toksycznych spalin. Przestronne wnętrze SUV-a Ocean wspiera dużą, nowoczesną, całkowicie szklaną kopułę, zapewniającą dostęp i widoczność dla papieża Franciszka, kiedy pozdrawiał będzie wiernych.

Pierwszy w pełni elektryczny transport papieski

Ten specjalnie stworzony Fisker Ocean będzie pierwszym w pełni elektrycznym transportem papieskim. Firma zamierza dostarczyć papieżowi wyjątkową wersję SUV-a Ocean w przyszłym roku. Planuje się, że Fisker rozpocznie produkcję 17 listopada 2022 r.

Ceny Fiskera Ocean zaczynają się od 37,5 tys. dolarów w USA i 32 tys. euro w Niemczech.

Czytaj także: Przegląd rynku samochodów elektrycznych

Papamobile jest pojazdem papieskim, którego używa się do oficjalnych przejazdów. Ta forma papieskiego samochodu obecnie zbliżona jest do zwykłego samochodu typu pick-up. Ma przeszkloną tylną część oraz kształt sześcianu.