Syrena Sport - legendarny roadster polskiej konstrukcji powstała w latach 60. XX w. w jednym egzemplarzu, a następnie... została zniszczona. Legenda jednak przetrwała i w ub. roku staraniem właściciela marki Żołądkowa zbudowana została replika auta, które w latach 60. wyprzedziło swoją epokę i zachwyciło nawet zachodnich ekspertów.

Syrenę Sport zaprezentowano w 2012 roku w grudniu podczas 50. Rajdu Barbórka w Warszawie na ulicy Karowej. Auto wzbudziło zachwyt publiczności, tym większy, że prowadził ją znakomity kierowca rajdowy Leszek Kuzaj.

Okazało się, że firma będąca właścicielem pierwszego egzemplarza Syreny Sport postanowiła pójść za ciosem i zbudować egzemplarz nr 2. To auto było nagrodą w konkursie „Nie możesz kupić legendy, możesz ją wygrać". W konkursie należało przedstawić pracę graficzną, fotograficzną lub filmową odpowiadającą na pytanie: co łączy legendarne marki: Żołądkową i Syrenę Sport.

Rajd samochodów przedwojennych w Nowym Dworze

Konkurs wygrał Bartosz Sikorski z Olsztyna, który nakręcił kilkuminutowy film przedstawiający historie dwóch marek. Nagrodę - Syrenę Sport nr 2 w pomarańczowym kolorze - odebrał w Kołobrzegu podczas rajdu pojazdów zabytkowych.