W ciągu najbliższych trzech lat ma pojawić się siedem nowych modeli tej marki.

Sedan Lincoln MKZ, który jest technicznie spokrewniony z Fordem Fusion jest już sprzedawany w wersji hybrydowej. Natomiast zupełnie nowa generacja spokrewniona z nowym Mondeo i Fusion, na nowej platformie, pojawi się w 2013 roku.

Duży sedan MKS po stylizacyjnym retuszu będzie miał premierę w 2012 roku. W tym roku nowością jest crossover MKX. Większa rodzina MKT, która jest markowym wariantem Forda Flex, ma zaplanowany facelifting na 2013 rok. Siedmioosobowy Navigator przejdzie proces modernizacji na przełomie 2013 roku i otrzyma nowe widlaste silniki ośmiocylindrowe, które montowane są do Forda F-150 rok modelowy 2011.

Lincoln zmierza także do dwóch segmentów, w których dotychczas nie istniał. Concept C pokazany w Detroit w wersji seryjnej ma zamiar konkurować z takimi ikonami jak: Lexus IS i Cadillac ATS. I to nie tylko z sedanem, ale również z wersją liftback. Ford intensywnie testuje następcę kompaktowego modelu SUV Escape, który korzysta z platformy Forda Kuga. Pod marką Lincoln pojawi się także w wersji hybrydowej.

Na koniec smutna wiadomość dla miłośników „prawdziwej Ameryki”. Legendarny Town Car z silnikiem V8 i napędem tylnych kół nie otrzyma już następcy. Jednocześnie Ford zapowiedział zamknięcie kanadyjskiej fabryki, w której to auto jest produkowane.