Data 9 lipca 2017 roku nie została wybrana przypadkowo. W tym dniu dwukrotny laureat filmowego Oscara obchodzi swoje 61. Urodziny.

Biały Maluch został odrestaurowany i po raz pierwszy zaprezentowany podczas imprezy kończącej akcję „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. Była to doskonała okazja do wykonania zdjęcia z cennym i jedynym w swoim rodzaju Maluchem, który wkrótce uda się w daleką podróż do USA.

Tom Hanks pod koniec października 2016 roku opublikował zdjęcie z czerwonym Fiatem 126p. Amerykański aktor na fotografii, która lotem błyskawicy podbiła internet, wkłada kluczyk do zamka malucha na węgierskich numerach rejestracyjnych.

- Jestem podekscytowany moim nowym samochodem!

– napisał wówczas znany aktor pod zdjęciem.

I jak się okazało, tą fotografią aktor zainspirował Monikę Jaskólską do zainicjowania akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa". Bielszczanka wpadła na pomysł by zebrać pieniądze i kupić Malucha dla gwiazdora. Chciała, aby kwota, która zostanie po zakupie, zasiliła konto bielskiego szpitala pediatrycznego.

Samochód musiał pochodzić z 1975 roku lub nawet starszy, ponieważ tylko takie pojazdy mogą jeździć jako zabytki w USA. Egzemplarz dla aktora znaleziono w Suwałkach - to Fiat 126p z 1974 roku, czyli z początku produkcji w FSM w Bielsku-Białej. Kosztował 8,5 tys. zł, a jego zakup sfinansował biznesmen i rajdowiec Rafał Sonik. Zebrane w ramach akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" pieniądze zostaną przekazane na bielski szpital pediatryczny.