Przyszedł czas na E klasę Coupe, która wygląda rewelacyjnie. Nie jest tak potężna jak klasa S Coupe, ale też nie na tyle sportowa i kompaktowa co C Coupe. Brak środkowego słupka nadał modeli dynamiki i elegancji. Czyżby Mercedes osiągnął złoty środek wśród dwudrzwiowych aut z nisko opadającą linią dachu?

Nowa generacja klasy E Coupe wyposażona jest w te same nowoczesne technologie co sedan, kombi i uterenowiony All-Terian. Ma też to samo bogato wyposażone wnętrze wykonane z wysokiej klasy materiałów. Ważna informacja: nowe E Coupe znacznie urosło względem poprzednika. Jest o 123 mm dłuższe, o 74 mm szersze i o 32 mm wyższe, a rozstaw osi zwiększył się o 113 mm. W efekcie podróż w cztery osoby nie powinna teraz stanowić żadnego problemu. Ponadto Coupe zostało o 15 mm niżej zawieszone niż sedan.

Pod zgrabnym i eleganckim nadwoziem kryją się silniki te mniej i bardziej prestiżowe. Wraz z premierą modelu dostępne będą cztery jednostki – wysokoprężny 2.0/194 KM i benzynowe: 2.0/184 KM, 2.0/245 KM i 3.0 V6 o mocy 333 KM. We wszystkich wersjach występować będzie 9-stopniowa, automatyczna skrzynią biegów. Najmocniejszy benzyniak ma napęd 4Matic. Wraz z rozwojem modelu do oferty dołączą kolejne wersje silnikowe, w tym usportowiona odmiana od AMG.

Jak wam się podoba nowe Coupe Mercedesa? Postawilibyście na klasę E czy może jednak BMW Gran Coupe? Samochód do salonów sprzedaży trafi latem 2017 roku.