Możliwości Mitsubishi Pajero zostały docenione przez przedstawicieli Irlandkich Sił Zbrojnych. W ramach kontraktu przyznanego w otwartym przetargu oddział Mitsubishi Motors Ireland dostarczy do 320 sztuk modelu Pajero w przeciągu najbliższych 4 lat. Pierwsza dostawa 80 pojazdów trafi do Irlandzkich Sił Zbrojnych pomiędzy majem a lipcem tego roku.

Po dokładnym zapoznaniu się z możliwościami, jakie oferują modele samochodów różnych producentów, przedstawiciele Irlandzkich Sił Zbrojnych przyznali, że najlepiej z powierzonych zadań wywiąże się Mitsubishi Pajero. Pojazdy te będą wykorzystywane głównie w Irlandii, gdzie Siły Zbrojne pełnią rolę specjalistycznych oddziałów wojskowych i uczestniczą - między innymi - w eskortowaniu środków pieniężnych czy więźniów. Terenowe Mitsubishi posłuży także do profesjonalnego szkolenia kierowców, którzy stworzą kompetentną grupę uprawnioną do prowadzenia tego typu pojazdów zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Podczas zagranicznych misji pokojowych Mitsubishi Pajero sprawdzi się w wielu rolach, jednak będzie wykorzystywane głównie jako pojazd patrolowy i łącznościowy.

Robert Guy z Mitsubishi Motors, komentując ten sukces powiedział: "W segmencie pojazdów 4x4 panuje niezwykle ostra rywalizacja, jednak to właśnie model Pajero znajduje zastosowanie w specjalistycznych flotach tego typu. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Siłami Zbrojnymi nad tak ważnym projektem. Kontrakt ten jest dla nas niezwykle istotny, ponieważ dzięki niemu wzmocnimy wizerunek marki wśród prywatnych nabywców."

Pułkownik Tom Rigney, Dyrektor ds. Transportu Sił Zbrojnych, dodał: "Wybraliśmy Mitsubishi Pajero po przeprowadzeniu wnikliwych testów. Ponadto, samochód ten odniósł w Irlandii ogromny sukces komercyjny na przestrzeni 25 lat. Wierzymy zatem, że Pajero będzie doskonale służyło Siłom Zbrojnym, co wstępnie potwierdza nasza ekspertyza."

"Uważam, że ta wygrana pozwoli podkreślić wyjątkowe możliwości Pajero, które po raz kolejny zostały docenione przez bardzo wymagającego klienta. W przetargu brały również udział takie firmy jak Toyota, Land Rover i Nissan, który spełniał założenia kontraktu przez ponad 10 lat. Kontrakt ten uwidacznia również ponadprzeciętne zdolności Pajero jako rasowego off-roadera, który był dopracowywany przez Mitsubishi Motors przez ostatnie 25 lat i który wyraźnie odcina się od grupy aut zwanej "chelsea tractor*"...dodał Gavin Flood przedstawiciel Mitsubishi Motors Ireland.

Źródło: Mitsubishi, Moto Target