Niemiecki kierowca wyścigowy zespołu Mercedes-AMG ogłosił swoją decyzję w zaledwie kilka dni po tym jak zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski podczas ostatniego grand prix w tym sezonie rozgrywanym w Abu Dhabi.

Syn byłego mistrza F1, Keke Rosberga, ma zaledwie 31 lat, co w tym sporcie nie jest jeszcze powodem do zawieszenia kasku na kołku, ale nieoficjalnie mówi się, że za kulisami tej decyzji może stać konflikt z partnerem z zespołu, Lewisem Hamiltonem. Widać było to na przykładzie GP Abu Dhabi, w którym Hamilton, liczący na czwarty mistrzowski tytuł, specjalnie spowalniał jadącego za nim Rosberga, by zwiększyć prawdopodobieństwo wyprzedzenia go przez Vettela i Verstappena, co pozbawiłoby Niemca tytułu mistrza świata. Hamilton zlekceważył tym samym W trakcie swojej kariery, Nico Rosberg wziął udział w 206 wyścigach F1, zwyciężył w 23, zdobył 30 pole positions, 20 najszybszych okrążeń i jeden tytuł mistrzowski.

Decyzja Rosberga zaskoczyła wszystkich, w tym i jego macierzysty zespół wyścigowy, który nagle został z wolnym miejscem w bolidzie na 2017 r. W Mercedesie-AMG zapowiada się pracowity koniec roku…