Japońska marka przyjechała w tym roku do Genewy z bardzo konkretnym planem. Nie potrzebowała gigantycznego stoiska i fajerwerków. Mitsubishi całą energię skupiło na prezentacji modelu Eclipse Cross. Co to za samochód?

To nowy model w gamie Mitsubishi pozycjonowany pomiędzy crossoverem ASX a większym Outlanderem. Eclipse Cross stylistycznie garściami czerpie z elektrycznego prototypu EX Concept, który dumnie wisiał nad głowami gości stoiska japońskiej marki. Ma dynamiczną i nowoczesną linię, a przy tym wzbudza bardzo pozytywne emocje.

Wnętrze również zostało zaprojektowane całkowicie na nowo. Na środku deski rozdzielczej wbudowano cyfrowy ekran, a tuż przy lewarku zmiany biegów na konsoli centralnej umieszczono touchpad do obsługi systemu multimedialnego. Mitsubishi stawia kolejny krok w jakości wykończenia i do Eclipse Cross wykorzystano nowe materiały lepszej jakości. Więcej na temat tego modelu przeczytacie w artykule mu poświęconym.

Co jeszcze Mitsubishi zaprezentowało na 78. Genewa Motor Show? Tak jak pisaliśmy na początku, głównie skupiło uwagę na Eclipse Cross. Dlatego goście mogli zobaczyć auto w kolorze białym i czerwonym oraz przyjrzeć się wnętrzu w różnych odcieniach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Materiał powstał we współpracy z marką Mitsubishi.