Dwóch podejrzanych mężczyzn w miejscowości Zakrzewo w godzinach porannych przyjechało na teren opuszczonej posesji kradzionym samochodem. Policjanci obserwowali sprawców i od razu ich zatrzymali. Okazało się, że pojazd marki Volkswagen Golf, warty ponad 70 tysięcy zł., został skradziony chwilę wcześniej z posesji domu w Zakrzewie. W związku z tym, że zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych, właściciel samochodu jeszcze nie wiedział, że pojazdu nie ma przed domem. O samym fakcie kradzieży dowiedział się od policjantów, którzy mieli już zatrzymanych sprawców i odzyskany samochód.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Poznania w wieku od 40 do 50 lat. Jeden z nich był poszukiwany. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od lutego 2018 roku. Miał do odbycia karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

W trakcie działań na miejscu zdarzenia, policjanci zabezpieczyli również liczny sprzęt służący do kradzieży pojazdów. W tym m.in. skrzynki rozkodowujące, zagłuszacze i drobną elektronikę.

Teraz mężczyźni odpowiedzą na swoje postępowanie przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.