GPS w samochodzie stanowi rozwiązanie popularne zarówno w firmach transportowych, jak i u osób prywatnych. Możliwości, jakie stwarza ta technologia, przydają się w obu przypadkach. Taki lokalizator z wbudowanym modułem GPS (Global Positioning System) korzysta ze specjalnego sygnału, który najpierw wysyłany jest z umieszczonego w samochodzie nadajnika do satelitów, a następnie do urządzenia, które przekazuje nam współrzędne pojazdu. Dzięki temu możemy szybko i bezpiecznie namierzyć nasze auto.

Nadajniki GPS dla osób prywatnych

Lokalizator GPS do samochodu dla osób prywatnych ma przede wszystkim zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą. Dzięki nadajnikowi możemy łatwo odnaleźć auto zawłaszczone przez złodziei. Szczególnie są na to narażeni właściciele droższych modeli. Do różnego rodzaju zabezpieczeń przeciwko kradzieży warto dorzucić nadajnik. Jego obecność sama w sobie nie zapobiegnie przestępstwu, ale pomoże odzyskać pojazd i być może ująć złodziei. Nie możemy jednak całkowicie na nim polegać. Przestępcy potrafią bowiem zagłuszać sygnał GPS.

Przy pomocy lokalizatora namierzymy też członków rodziny poruszających się wspólnym autem. Łatwo sprawdzimy, czy małżonek jest w pracy, a dziecko w szkole. Technologia GPS pozwala też ratować życie i zdrowie. Możemy otrzymać nadajnik w ramach polisy ubezpieczeniowej. W przypadku kolizji, awarii lub innego zdarzenia urządzenie wyśle sygnał, dzięki czemu znajdą nas odpowiednie służby, które wiedzą, jak wykryć GPS w samochodzie, i udzielą nam pomocy.

Nadajniki GPS dla przedsiębiorców

Z lokalizatorów GPS korzystają też firmy, głównie transportowe. Zamontowanie nadajników w samochodach pozwala przedsiębiorstwu nie tylko kontrolować pracę kierowców, ale też udoskonalać funkcjonowanie floty. Na podstawie raportów pochodzących z systemów lokalizacyjnych firma może opracować bardziej wydajne i ekonomiczne strategie logistyczne. W ten sposób ustalone zostają optymalne trasy, które pokonują kierowcy.

Ważna jest też funkcja prewencyjna. Monitorowany pracownik przywiązuje większą wagę do przepisów ruchu drogowego i jeździ ostrożniej. Dzięki nadajnikowi szef może sprawdzać prędkość i inne parametry. Na tej podstawie formułuje wnioski na temat ekologicznego poruszania się po drodze. W ten sposób firma może wpłynąć na zmniejszenie zużycia paliwa w swoich samochodach i kształtować u kierowców odpowiednie nawyki.

Gdzie umieścić nadajnik w samochodzie?

Kiedy kupimy już odpowiedni lokalizator, zastanawiamy się, gdzie umieścić urządzenie. Jeśli ma ono zapobiec kradzieży, warto zainstalować je w mało widocznym miejscu, tak aby złodzieje nie dowiedzieli się o jego obecności. Nie możemy jednak schować go zbyt mocno, ponieważ wtedy urządzenie straci łączność z satelitą. Idealne miejsce na nadajnik znajdziemy dzięki parametrowi HDOP, którego wartość sprawdzimy na platformie lokalizacyjnej po zamontowaniu urządzenia. Jego wartość powinna mieścić się w przedziale 1-2.

Lokalizator GPS do samochodu stanowi dobry sposób na kontrolowanie pojazdów prywatnych i firmowych. Nie tylko pozwalają odnaleźć samochód w razie kradzieży, ale też umożliwiają monitorowanie pracy kierowców czy śledzenie członków rodziny. Dzięki raportom tworzonym na podstawie wysyłanego przez nadajnik sygnału wprowadzimy oszczędności, będziemy sprawniej zarządzać logistyką i zadbamy o środowisko. Zamontowanie lokalizatora ma właściwie same zalety, trudno wskazać złe strony posiadania nadajnika w samochodzie.

Lokalizatory GPS w najlepszych cenach - sprawdź, nasze propozycje