Tania nawigacja z mapą Europy: oto nowy NavRoad Drive. Z systemem Windows CE 6.0, do którego producent nawigacji odblokował dostęp. A to oznacza, że z łatwością możesz dodawać inne programy nawigacyjne. Z zastrzeżeniem, że są kompatybilne z Windows CE. W praktyce oznacza to tyle, że bez problemu dodasz popularne programy takie jak AutoMapa czy MapaMap. I możesz wygodnie przełączać się pomiędzy nimi. O ile będą potrzebne.

Standardowo do nawigacji NavRoad dodawana jest karta pamięci z oprogramowaniem mapFactor (kiedyś dobrze znane w Polsce jako nieco siermiężny AutoPilot). I kompletem bezpłatnych map Europy w ramach licencji OSM. Mapy będą regularnie aktualizowane a karta jest objęta wieczystą gwarancją. Trudno o bardziej ekonomiczne rozwiązanie na nawigację z mapą Europy.

Co musisz wiedzieć o nowej nawigacji pod kątem techniki? Niedrogi NavRoad wyposażono w ekran 5 calowy o niższej rozdzielczości 480x272 piksele. Optymalna wielkość dla wielu użytkowników: szczególnie samochodów osobowych. W urządzenie wbudowano mocny procesor MStar 2531. Na potrzeby nawigacji w zupełności wystarczy. NavRoad chwali się także odbiornikiem GPS: aż 66 kanałowym. Teoretycznie nie powinno być zatem problemów z szybszą lokalizacją pozycji i utrzymaniem odbioru sygnału w trakcie jazdy. Ale skoro odbiorniki z mniejszą ilością kanałów nie były kłopotliwe w użytkowaniu, tym bardziej nowy nie powinien sprawiać problemów. Tym bardziej, że system GPS wykorzystuje znacznie mniej satelitów niż jest kanałów w odbiorniku.