• Czasami warto zdać się na stare sprawdzone domowe sposoby
  • Chemia do czyszczenia może okazać się droga i nieskuteczna
  • Benzyna ekstrakcyjna pomoże w walce z tłuszczem

Na pierwszej lepszej stacji benzynowej można znaleźć wiele preparatów do czyszczenia i prania tapicerki samochodowej. Zwykle producenci zapewniają na opakowaniach, że ich środki usuwają wszelkie zabrudzenia, ładnie pachną i przy tym są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.

Pranie tapicerki samochodowej — nie ma co kombinować

Jak często pokazywały nasze testy, wiele z nich spełnia tylko to ostatnie kryterium. Co więcej, okazuje się, że w wielu przypadkach takich jak pranie tapicerki samochodowej bije je na głowę... zwykła benzyna ekstrakcyjna. Choć niemiłosiernie śmierdzi to szybko odparowuje. W wielu przypadkach jest skuteczna i kosztuje jedną trzecią tego, co renomowana chemia ze sklepowych półek. Choć benzyna nie sprawdzi się na każdym rodzaju zabrudzenia, usuniecie nią np. tłuszcz.

Pranie tapicerki samochodowej — sprawdzone metody

W galerii pokazujemy sprawdzone przez wiele pokoleń gospodyń domowych sposoby pozbycia się uporczywych plam. Stosowano je, zanim powstała nowoczesna chemia. Jeśli chcecie sami zrobić pranie tapicerki samochodowej, to pamiętajcie, że zapierając plamę, trzeba będzie uprać cały element, np. siedzisko. W innym przypadku pojawią się na niej brzydkie zacieki. Po wszystkim zostawcie uchylone okna lub dobrze wysuszcie czyszczone elementy, ponieważ w miejscu plam zagoszczą pleśń i grzyb. Zobaczcie w naszej galerii czym skutecznie zrobić pranie tapicerki samochodowej i jak usunąć plamy z masła, czekolady, smaru i innych substancji.