Swojego poparcia i patronatu kampanii promującej odpowiedzialne zachowania na drodze udzielił Prezydent Miasta Adam Wasilewski. Program w Lublinie wsparł również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Przez cały okres trwania kampanii lubelska policja prowadziła wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas 785 kontroli policja zatrzymała 14 nietrzeźwych kierowców.

Od polowy kwietnia do połowy maja w wybranych lokalach, pubach, na przejściach dla pieszych oraz na wyznaczonych drogach Lublina obowiązywał Bezpieczny Ruch Imprezowy. Animatorzy poprzez proste gry i zabawy oraz przy wykorzystaniu interaktywnych narzędzi zachęcali lublinian do nieprowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Dodatkowe działania były prowadzone na ulicach Lublina. Na przejściach dla pieszych można było spotkać "mini manifestacje" przeciwko prowadzeniu samochodów po spożyciu alkoholu, a po drogachporuszały się lawety z wrakami samochodów.

Duże zainteresowanie wzbudziła zabawa w wyznaczonego kierowcę tzw. "designated driver", która polega na wybraniu spośród grona znajomych DRIvera - czyli jednej osoby, która tego wieczoru nie pije alkoholu i rozwozi przyjaciół do domu.

Ze wszystkich gości obecnych w lokalach, niemal 6 tysięcy osób wzięło udział w edukacyjnych animacjach, a 414 z nich zostało DRIverami. Animatorzy rozdawali także karty klubowe zapraszające do internetowego klubu DRIvera. Klub Odpowiedzialnego Kierowcy liczy już ponad 777 osób.

Zarówno goście lokali, w których były prowadzone animacje jak i studenci odwiedzający czwartkowy koncert Reggae, zorganizowany w ramach Juwenaliów 2008, mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych stanowiskach Play Station. Wirtualna wycieczka w alkogoglach pokazała doświadczalniejak bardzo zdolności motoryczne kierowcy cierpią po spożyciu alkoholu.