MINI jest multimedialnym pionierem swojego segmentu. Już w 2002 r. można było w nim zamówić fabryczny system nawigacyjny, wówczas jeszcze będący ekstrawagancją nawet w droższych autach. Dziś elektroniczny pilot w MINI pozostaje jednym z najlepszych na rynku, ale pokładowy system inforozrywki potrafi o wiele więcej. MINI Connected – jak nazwa wskazuje – opiera się na stałej łączności z siecią.

Ciągła wymiana danych pozwala np. aktualizować informacje o ruchu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu system nawigacyjny potrafi omijać korki i obliczać czas dojazdu do celu z uwzględnieniem natężenia ruchu. Jeżeli zaplanujemy podróż przy użyciu aplikacji MINI Connected na smartfonie, samochód przypomni nam, byśmy wyruszyli w porę i nie spóźnili się np. na umówione spotkanie (które możemy mu udostępnić z naszego kalendarza).

Zdalnie, na telefonie lub zegarku, można też podejrzeć, czy mamy wystarczająco paliwa na planowaną podróż, wstępnie schłodzić lub podgrzać kabinę, otworzyć zamki, a po dotarciu na miejsce – skontrolować dane z komputera pokładowego. Zapominalscy docenią funkcję MINI FindMate, która dzięki bluetoothowym nadajnikom pozwala znakować ważne przedmioty (np. aktówkę), lokalizować je i zapisać na liście rzeczy do zabrania na spotkanie. Aplikacja pomoże też namierzyć zaparkowane auto – nie tylko na mapie, lecz także przez krótkie włączenie klaksonu i świateł. Łatwiej stawić czoła napiętemu grafikowi dnia, gdy samochód wspiera nas w punktualnym i sprawnym przemieszczaniu.

Jeszcze przyjemniej, gdy potrafi umilić czas w drodze odpowiednią muzyką lub audiobookiem. MINI może się pochwalić bezprzewodową integracją Spotify. Nie trzeba sięgać po telefon, żeby przeglądać zapisane na swoim profilu piosenki – można to zrobić wygodnie na centralnym ekranie. Wszystko i tak przyćmiewa usługa MINI Concierge. To dostępna całą dobę infolinia, na której uzyskamy np. rekomendację otwartej do późna restauracji w miejscu docelowym lub pomoc w rezerwacji noclegu.