Futurystyczne nadwozie zupełnie nie kojarzy się z vanem. Tymczasem Citroen postanowił iść pod prąd i budując nowe Grand C4 Picasso stworzył auto, które nie tylko jest praktyczne, lecz także świetnie wygląda.

Dobrze można się wypowiadać także o wnętrzu, które nie tylko zapewnia komfortowe podróżowanie, lecz także wygląda nowocześnie. Na desce rozdzielczej dominują dwa ekrany – 7- oraz 12 calowy.

Pasażerowie podróżujący francuskim vanem cieszą się nie tylko dużą ilością miejsca, lecz także z racji wygodnych siedzeń. Pasażer z przodu ma nawet wysuwaną podpórkę pod nogi – dzięki temu dalekie podróże stają się naprawdę komfortowe. Jednak to nie wszystko, bo przednie siedzenia mają funkcję masażu.Dodatkowym atutem testowanej wersji jest 150-konny silnik Diesla. Dzięki temu motorowi samochód sprawnie rozpędza się w całym zakresie prędkości obrotowych. Ważną zaletą jest również cicha praca napędu.

Rodziny polubią z pewnością zawieszenie Grand C4 Picasso. Świetnie tłumi wszelkie nierówności nawierzchni, a jednocześnie nie jest przesadnie miękkie, a dzięki temu prowadzenie na zakrętach jest poprawne. Trzeba jednak pamiętać, że układ kierowniczy nie jest niestety zbyt precyzyjny.

Szczegóły testu Citroena Grand C4 Picasso w Auto Świecie nr 52/1 2013.