Volkswagen Corrado VR6

Volkswagen Corrado miał być trzecią wersją Scirocco. Wersja silnikowa VR6 wraz z napędem na przednią oś, robiła ogromne wrażenie, zwłaszcza, że konstrukcja silnika była rewolucyjna, jak na czasy, w których powstała. Można oczywiście mieć uwagi co do przyczepności, ale trzeba docenić koncern za stylistykę nadwozia.

Volkswagen Corrado Foto: Onet
Volkswagen Corrado

Jakość wykonania jest bezdyskusyjna, ale jak każdy samochód z upływem lat, także i ten ulega usterkom. Kupując samochód, trzeba zwrócić uwagę na to, czy nadwozie nie jest uszkodzone, czy silnik i skrzynia biegów działają prawidłowo, a sprzęgło nie jest zużyte.

Honda Prelude

Wygląd samochodu nie powinien zmylić. Pod maską modeli, zwłaszcza tych wyprodukowanych po 1997 roku, kryje się silnik, który czyni ten samochód godnym uwagi. Silnik VTEC jest prawdziwym dziełem sztuki. Do tego należy dodać doskonałą przyczepność, łatwą obsługę i prawdziwą przyjemność z prowadzenia.

Honda Prelude Foto: Onet
Honda Prelude

Problemy, z jakimi muszą poradzić sobie nabywcy, to zużywające się łożyska, awaria czujników tlenu i zaworów regulacyjnych. Zepsuta pompa sprzęgła, zagotowany płyn w chłodnicy to usterki, które pojawiają się częściej niż można przypuszczać.

Alfa Romeo GTV 3.0

Od czasu, gdy pierwszy samochód Alfy zjechał z linii produkcyjnej, marka nie straciła na swojej atrakcyjności. Jeśli zastanawiasz się na kupnem Alfy, szalę może przeważyć silnik. Samochód napędzany jest dużą i charyzmatyczną, 3-litrową jednostką o mocy 220 KM. Na korzyść Alfy przemawia także świetny design.

Alfa Romeo GTV Foto: Onet
Alfa Romeo GTV

Na tylnych siedzeniach zmieszczą się tylko dzieci, ale za to Alfa nadrabia stylistyką deski rozdzielczej. Należy pamiętać, że, mimo wielu zalet, zdarzają się liczne problemy. Musimy być przygotowani na awarie czujników elektrycznych. Silniki wymagają częstego serwisowania, warto więc zwrócić uwagę na książkę serwisową, by uniknąć większych kłopotów w przyszłości. Koniecznie trzeba również przyjrzeć się nadwoziu. W tych modelach dosyć często pojawiała się rdza na klapie bagażnika.

Peugeot 406 Coupe

Zakład firmy Pininfarina zasłyną z produkcji świetnych samochodów Ferrari, ale trzeba pamiętać, że przyczynił się również do powstania równie świetnych Peugeotów. Dwudrzwiowy model 406 łączy w sobie elegancję z niezłymi osiągami. Wyposażony w silnik V6, był znacznie lepszy niż subtelne wersje GT, a w dodatku znacznie tańszy w produkcji niż Ferrari 446.

Peugeot 406 Coupe Foto: Onet
Peugeot 406 Coupe

Duży silnik i eleganckie nadwozie szły w parze z bardzo dobrymi osiągami. Samochód mógł rozpędzić się do 241 km/h. Niestety model nie był wolny od wad. Wycieki płynu chłodzącego, częste awarie klimatyzacji, awarie elektroniki, usterki zawieszenia i silnika to główne problemy, z jakimi klienci zgłaszali się do warsztatów.

Ford Cougar 2.5

Mimo upływu lat, Ford Cougar nadal cieszy się zainteresowaniem i nie traci na atrakcyjności. 2.5-litrowy silnik V6 nie odstaje od silników rywali, ale brakuje mu pazura.

Ford Cougar Foto: Onet
Ford Cougar

Przeznaczony jest dla czterech osób, ale pasażerowie siedzący z tyłu będą narzekać na małą ilość miejsca. Warto zainteresować się tym samochodem, zwłaszcza, jeśli dysponuje się niedużym budżetem przeznaczonym na zakup czterech kółek.

Cougar jest raczej niezawodnym samochodem, ale pojawiają się problemy z automatyczną skrzynią biegów, a w silnikach V6 trzeba mieć oko na pompę oleju silnikowego, która ulegała awariom. Zbagatelizowany problem, mógł spowodować fatalne w skutkach uszkodzenie silnika. Należy zwrócić również uwagę na elektrykę.

Hyundai Coupe

Samochód oferuje w standardzie klimatyzację, skórę i aluminiowe felgi.

Hundai Coupe Foto: Onet
Hundai Coupe

Jest bardzo wytrzymały i ma dobre wyniki, jeśli chodzi o niezawodność, ale, jak w przypadku większości samochodów, również i tutaj należy zwrócić uwagę na elektrykę.