Cena Arteona jest o 3 tys. euro wyższa niż VW Passata 2.0 TSI 4motion (280 KM). Zachowując proporcje cenowe i borąc pod uwagę fakt, że wymienona wyżej wersja Passata w Polsce kosztuje 172 tys. zł można się spodziewać, że za Arteona na naszym rynku trzeba będzie zapłacić ok. 183 tys. zł. Oczywiście jest to wartość szacunkowa, ponieważ mogą wystąpić różnice w oferowanych na obu rynku wersjach wyposażenia. Można zakładać w przybliżeniu, że Arteon będzie droższy od Passata o 11 tys. zł i tańszy od Audi A5 Sportback 2.0 TSI Quattro (252 KM) o 27 tys. zł.

Jeśli nasze wyliczenia się sprawdzą to atrakcyjnie wyglądający VW Arteon może być niemile widziany przez handlowców w salonach Audi.

Trzeba tylko pamiętać, że Arteon występuje obecnie w Niemczech wyłącznie w dwóch mocnych wersjach silnikowych 2.0 TSI (280 KM) oraz 2.0 TDI (240 KM). W Polskich salonach nowy model VW pojawi się na przełomie czerwca i lipca.

Arteon to nic innego jak następca CC, wcześniej Passata CC. Teraz możemy zobaczyć ten samochód w ruchu na filmie przygotowanym przez VW.

Pojawienie się Arteona zostało zainspirowane przez Mercedesa CLS. Bierzemy na warsztat praktycznego i wygodnego sedana i dodajemy mu więcej stylu poprawiając proporcje. Dzięki temu powstaje połączenie sedana i coupe z czterema drzwiami. Mimo ciaśniejszego wnętrza koncepcja została gorąco przyjęta przez klientów i obecnie prawie wszystkie marki premium mają w ofercie takie samochody.

Klasyczny Passat imponuje dopracowaniem więc można się spodziewać, że Arteon również będzie pozostawiał bardzo dobre wrażenia. Bez dwóch zdań nowy materiał wideo, przedstawiający Arteona rozbudza apetyt na to auto.

Wytworna linia coupe z zadziornie nisko ulokowanymi reflektorami, znakomite proporcje i wyraźnie zaznaczone błotniki powodują, że najnowszy VW znakomicie łączy sport i elegancję.

To jeden z tych modeli, które stanowią realne zagrożenie dla klasy premium. Konwencjonalny Passat zapewnia bardzo wysoki komfort podróży i nienaganne wykończenie. Można się więc spodziewać, że bogato wyposażony Arteon nie będzie znacząco odbiegał od poziomu jaki oferuje Audi.