Zgodnie z wieloletnią historią, jedną z towarzyszących imprez w trakcie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej będzie 47. Rajd Festiwalowy Higma Service, który odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2016 r. w Opolu.

W tym roku mieszkańcy Opola, goście festiwalowi oraz fani motorsportu z całego kraju zobaczą 130 załóg z całej Polski.

Jednak zanim kierowcy wyruszą na trasę rajdu nastąpi oficjalne i uroczyste odsłonięcie gwiazdy Michała Wiśniewskiego piosenkarza Ich Troje, który w tym roku obchodzi 20-lecie pracy na scenie. Kilkanaście minut później Michał wsiądzie do samochodu rajdowego Zbigniewa Gabrysia i ruszy na trasę 47 edycji festiwalowego.

Wśród grona gwiazd w opolskim klasyku pojawi się również opolanin DJ Adamus, znany z programów Kuby Wojewódzkiego, Andrzej Dąbrowski związany z piosenką i rajdami od blisko 45 lat. Po raz pierwszy na trasie pojawi się kabareciarz Radosław Bielecki z kabaretu Neo-nówka.

To jednak nie koniec gwiazdorskiej obsady rajdu, bowiem na starcie pojawi się 10 utytułowanych zawodników rajdowo-wyścigowych. Na starcie zobaczymy samochód WRC Jarosława Hebzdy i Piotra Dytko VW Polo Proto. Pojawi się również podwójny Mistrz Polski Radosław Typa, wielokrotny Mistrz GSMP w klasie historycznej Marcin Kozłowski i jego Ford Sierra Cosworth, Zbigniew Gabryś w Peugeocie 208 R2, Jerzy Tomaszczyk w Oplu Adamie Cup R2, Mariusz Kubis w historycznej Alfie Romeo GTam, wielokrotny rajdowy i wyścigowy Mistrz Polski, Arkadiusz Lechoszest w Peugeocie R2, Mistrz cyklu Kierowcy Roku Opolszczyzny 2015, a także Mistrz i Wicemistrz Polski w gr. N Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Mateusz Gołek w Radosław Ćwięczek, którzy podczas prologu będą jeździli VIP-owskimi samochodami z Gośćmi Honorowymi, a w niedzielę pojawią się na trasie rajdu w samochodzie „00”.

Dla tegorocznych uczestników festiwalowego ścigania, Automobilklub Opolski przygotował 14 odcinków specjalnych. Dwa pierwsze rozegrane zostaną w ramach sobotniego Prologu, przed główną częścią rajdu. Uliczny odcinek specjalny przejeżdżany dwukrotnie zlokalizowany został na węźle komunikacyjnym u zbiegu ulic Wschodniej i Głogowskiej w pobliżu stadionu żużlowego Kolejarza Opole.