Wspaniałe zwycięstwa w Grand Prix Skandynawii i Włoch w Terenzano dały kibicom nadzieję na złoty medal. Fascynującą pogonią Golloba za Jasonem Crumpem emocjonowali się kibice speedwaya na całym świecie. Ostatecznie Polak uległ Australijczykowi, ale zdobył srebrny medal i powtórzył swój wielki sukces z Grand Prix w 1999 roku. Przypomnijmy, że wówczas jako pierwszy żużlowiec w historii wygrał nasz Plebiscyt.

Tomasz Gollob to wielki wojownik. W najbliższym sezonie polski żużlowiec będzie chciał stanąć w Grand Prix na najwyższym stopniu podium. Wierzymy, że mu się uda! 38-letni Tomasz Gollob jest bowiem jak wino. Im starszy tym lepszy. W 2009 roku kolejny raz udowodnił, że jest najlepszym żużlowcem w Polsce. Bezapelacyjnie wygrał finał indywidualnych mistrzostw kraju w Toruniu. Zawodnik Caelum Stali Gorzów zrobił to już ósmy raz i jest absolutnym rekordzistą.

Tomasz Gollob to nie tylko mistrz indywidualnych występów, ale również wspaniały kolega i kapitan drużyny narodowej. Jego niesamowita szarża w Lesznie w ostatnim wyścigu Drużynowego Pucharu Świata dała naszej reprezentacji złoty medal. - Dziękuję Tomkowi za to co zrobił. Nasza niezwykła mobilizacja przejdzie do historii polskiego żużla - mówił po pięknej imprezie Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski.

Wywiad z Tomaszem Gollobem75. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2009 roku