Organizatorzy przygotowali precyzyjny plan akcji pod nazwą „Tak dla obwodnicy Marek”. W niedzielę wzdłuż zachodniej strony Alei Piłsudskiego zostaną ustawione cztery różne transparenty. Ich lektura jest logiczną całością – liczą, że po przeczytaniu treści bannerów kierowcy będą skłonni do poparcia akcji.

Sercem akcji (i tu też będzie znajdować się ostatni transparent) jest teren przy fabryce Komandor – Aleja Piłsudskiego 121 C. To tutaj między 16.00 a 20.00 w specjalnym namiocie zbierane będą podpisy, to tutaj będą wręczane kierowcom ulotki z prośbą o poparcie petycji w internecie. Dodatkowo wręczane będą cukierki na osłodę za to, że muszą stać w korku na Piłsudskiego.

Przygotowano także dodatkowe atrakcje. Uwaga – to nie żart – będzie można zrobić sobie zdjęcie w samochodzie, który pierwszy przejedzie obwodnicą Marek. Będzie też można zobaczyć, jak się udziela pierwszej pomocy. Dla dzieci przygotowano konkursy plastyczne.

Ze względu na bezpieczeństwo, organizatorzy apelują do wszystkich, którzy posiadają kamizelki odblaskowe, by je założyli na imprezę. W ten sposób będą lepiej widoczni jako grupa, a przede wszystkim bezpieczni.

Miejscowa policja obiecała zabezpieczyć niedzielną akcję.

Organizatrozy apeluja i zapraszają Wszystkich, którzy stoją w korkach na ulicach Marek, by przyłączyli się do masowego protestu.

Redakcja RoadLook.pl także wspiera niedzielną akcję.