Prezes Akio Toyoda wygląda raczej na statecznego pana, który ma w głowie plany biznesowe i excelowe tabele niż szaleństwa za kółkiem. Ale niech was to nie zmyli. To także wielki miłośnik samochodów i to tych z charakterem. Mimo, że CEO Toyoty uważa, że przyszłość leży w wodorze, to nie ukrywa swojej miłości do sportowych, pełnokrwistych aut.

65-letni Akio Toyoda ma także w swoim życiorysie epizody za kierownicą aut wyścigowych. Prezes Toyoty brał udział, m.in. w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. O tym, że nie zapomniał, jak jeździ się sportowo, potwierdza nagranie umieszczone na kanale Toyoty Gazoo Racing. Na filmie widać, jak Toyoda i Jari-Matti Latvala (szef Toyota Gazoo Racing World Rally Team) urządzają małe show na parkingu.

Latvala za kierownicą nowego Yarisa Rally1 Hybrid, a prezes Toyoty za sterami GR Yarisa, który być może dostał zielone światło w japońskim koncernie tylko dlatego, że za sterami firmy jest właśnie kochający motorsport Akido Toyoda.

Trzeba przyznać, że przejazd prezesa Toyoty i wykręcone przez niego bączki w znacznie słabszym GR Yarisie, nie ustępowały efektownością pokazowi Jari-Matti Latvali.

Ładowanie formularza...