Od roku 1983, quattro GmbH z główną siedzibą w Neckarsulm, buduje samochody sportowe o dużej mocy i tworzy najbardziej zaawansowane, motoryzacyjne rozwiązania techniczne. Teraz firma zmieniła swą nazwę na Audi Sport GmbH.

Spółka - córka Audi opiera swoją strategię na czterech filarach. Firma konstruuje i wytwarza m.in. model Audi R8, całą gamę samochodów Audi typu RS, ale odpowiada też za dostarczanie wyczynowych aut wyścigowych klientom zewnętrznym, czyli za program Audi Sport customer racing. Poza tym, zajmuje się indywidualizacją aut w programie Audi exclusive oraz produkcją i dystrybucją akcesoriów Audi Sport collection.

quattro GmbH w minionych pięciu latach podwoiła swoją sprzedaż. W nadchodzących 18 miesiącach, już Audi Sport GmbH, wprowadzi na rynek osiem nowych modeli. Ilość specjalistycznych dealerów Audi Sport zwiększy się z dzisiejszych 370 do około 600 na koniec 2017 roku. Szefem spółki od 15 marca 2016 r. jest Stephan Winkelmann. Audi Sport GmbH zatrudnia aktualnie około 1200 pracowników w zakładach w Neckarsulm i Ingolstadt.