Do konkursu nominowaliśmy 62 modele w 9 kategoriach, od małych miejskich aut po największe SUV-y. Były to samochody, których premiera odbyła się w 2021 r. i zupełnie nowe generacje aut, nie brano natomiast pod uwagę faceliftingów i nowych odmian silnikowych. Wyniki mogą być wyjątkowo ciekawe, ponieważ w każdej kategorii startowały samochody zarówno z silnikami Diesla i benzynowymi, jak i hybrydy oraz "elektryki".

Znamy już wyniki tegorocznego konkursu i 18 lutego o godz. 18 rozdamy statuetki zwycięzcom konkursu. Ponadto wręczone zostaną coroczne nagrody dla człowieka/osobowości roku w motoryzacji oraz firmy motoryzacyjnej. Wyróżnione zostaną także najciekawsze inicjatywy społeczne i ekologiczne branży motoryzacyjnej w Polsce.

Galę będzie można obejrzeć na stronie głównej Onetu, na auto-swiat.pl, naszym kanale na YouTube lub Facebooku. Początek o godz. 18.00.

Główną nagrodą dla głosujących jest Suzuki S-Cross, zupełnie nowy model japońskiego producenta. Ponadto do wygrania były: roboty odkurzające iRobot Roomba J7, wideorejestratory Nextbase 622GW, bony paliwowe BP o wartości 300 zł, a także kosmetyki firmy Autoland.

Suzuki S-Cross Foto: Suzuki
Suzuki S-Cross