Po kilku ekstremalnie limitowanych modelach wywodzących się z coupé nadszedł czas na luksusową wersję odkrytego Veyrona Grand Sport.

Okazją do zaprezentowania tego wyjątkowego egzemplarza był Concours d’Elegance w kalifornijskim Pebble Beach.

Sang Bleu czyli „błękitna krew“ mówi za siebie wszystko. Bugatti Grand Sport, czyli Veyron z otwartym dachem jest rzeczywiście wyjątkowy, a przede wszystkim wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Nadwozie stanowi połączenie błyszczącego aluminium i błękitnego karbonu. Podobne połączenia barw znajdziemy na obręczach kół. Natomiast klimat wnętrza tworzy brązowa skóra Gaucho.

Auto napędzane jest silnikiem o pojemności skokowej 8,0 l W16 z czterokrotnym doładowaniem.

Bugatti w tym roku obchodzi 100 rocznicę od dnia, w którym Ettore Bugatti w Molsheim (wówczas należącym do Niemiec) założył swoją pierwsza fabrykę. Tradycja drogich, luksusowych i ekstrawaganckich samochodów ze znaczkiem Bugatti przetrwała do dzisiaj. Nie przeszkodziła w tym pięćdziesięcioletnia przerwa. Markę ożywiono w latach dziewięćdziesiątych, a aktualne modele produkowane są od 2006 roku. Grand Sport z otwartym nadwoziem trafił do sprzedaży w czerwcu 2009 roku i z jego posiadania cieszy się już 20 użytkowników.