Do wynajęcia na minuty oddano elektryczne mikrosamochody ZD D2S, które mogą poruszać się po buspasach i dobrze radzą sobie w korkach ulicznych, a do ich zaparkowania wystarczy niewielka przestrzeń.

ZD D2S to dwumiejscowe auta miejskie, które maksymalnie mogą jechać 85 km/h. Na pokładzie każdego z nich jest łącze Bluetooth oraz kamera parkowania. Bagażnik pojazdu ma pojemność 274 l. Mikrosamochody ZD D2S były udostępnione w usłudze w Krakowie od 14 lutego. Wykonano nimi ponad 8000 przejazdów, z czego najdłuższy wyniósł 51 km. 

Strefa wynajmu została przystosowana do nowej floty i będzie obejmować centrum miasta oraz ulice z buspasami. Pojazdami ZD D2S nie można podróżować drogami szybkiego ruchu i autostradami, ani wykonywać przejazdów międzymiastowych. Nadal będzie możliwość zakończenia wynajmu na specjalnych miejscach parkingowych, które oznaczone są w aplikacji pinem z literą „P”.

Traficar wprowadza także nowy cennik dla mikropojazdów, który będzie obejmował jedynie opłatę 0,99 zł za każdą minutę jazdy oraz opłatę 0,10 zł za każdą minutę postoju. Zniesiona zostaje opłata za kilometr jazdy.

Traficar w Warszawie z nową flotą i innym cennikiem Foto: Traficar / Traficar
Traficar w Warszawie z nową flotą i innym cennikiem

Oprócz floty aut elektrycznych ZD D2S w Warszawie będzie działać tak jak dotychczas usługa dostawczych aut na minuty TrafiCargo. Z wynajmu Renault Kangoo Van można korzystać w systemie zamkniętym, co oznacza, że auto należy zwrócić w miejsce, z którego zostało wynajęte.